Kripto Para

Bitcoin sınır tanımıyor! 50 bin doları geçti

Bitcoin gün geçtikçe değer kazanıyor gibi görünüyor. Öyle ki artık 50 bin doları geçti. İşte detaylar.

Bitcoin sınır tanımıyor! 50 bin doları geçti

Kripto para birimi Bitcoin sınır tanımıyor. Para birimi bugün 50 bin dolar seviyesini geçti. Ancak bu durum daha geniş bir etkiye sebep oluyor. Bitcoin'deki yükseliş dalgası diğer kripto paraları da etkiliyor. Bugünden itibaren kripto para piyasalarında milyarlarca dolarlık işlemler gerçekleşmeye başladı.

Bunların olmasına PayPal de biraz sebep oldu diyebiliriz. Paypal'ın İngiltere'de kripto para alım-satım işlemlerine aracılık edecek olması piyasayı daha fazla canlandırdı. Sonuç olarak bitcoin bugün sabah saatlerinde 50 bin doları aştı.

Bitcoin bu sabah saatlerinde 50 bin dolar eşiğini geçti

Bitcoin sınır tanımıyor! 50 bin doları geçti - Resim : 1

Daha önceki analist raporlarına göre 50 bin dolar bitcoin için eşik seviyesindeydi. Kripto para birimi bu eşikte dirençle karşılaşıyor ve aşamıyordu. Ancak bugün geçilen eşikle Bitcoin 16 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesini gördü. Dünyanın en büyük kripto parası bu sabah itibarıyla son 24 saatte yüzde 2.55 yükseliş göstererek 50 bin 350 doları gördü.

PayPal kripto para ile ödeme hizmetini ABD ve İngiltere’de kullanıma sundu. Online ödeme sisteminin bu hizmetiyle piyasa daha da canlandı diyebiliriz. Son yükselişte PayPay'ın etkisi çok ciddi oldu. Ethereum da benzer şekilde yükseldi. 3.5 yükselme göstererek 3.420 doları gördü. İlk 100’de yer alan kripto paraların 94’ü son 24 saatte dolar bazında değer artışı yaşadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.