Kripto Para

Amerikan devi’de Bitcoin’i fonlarına ekledi!

Birileri hala kripto paraların Ponzi olduğunu tartışadursun, dünyanın önde gelen markalar birer ikişer kripto paraları tanımaya devam ediyor.

Amerikan devi’de Bitcoin’i fonlarına ekledi!

Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan Well Fargo, varlık sahibi müşterileri için Bitcoin fonu kurduğunu duyurdu. Bu aslında sıradan bir fon açıklamasından çok daha fazla. Bunun anlamı, Amerika Birleşik Devletleri’nin en önde gelen kuruluşlarından biri daha Bitcoin’i resmen tanıyarak varlıklarının arasına eklediğini, dahası bu varlığı fon olarak müşterilerinin hizmetine de sunacağını açıkladı.

Son bir haftadır dalgalı bir görünüm çizen kripto para borsası, önce 2 trilyon dolarlık psikolojik sınırı aşmış, daha sonra ise borsada yaşanan kayıplarla bu tutar 1.9 trilyon dolarak kadar düşmüştü. Geride bıraktığımız 2 günde önemli bir artış gösteren borsa ise, bu defa 2 trilyon doları da geçerek 2,1 trilyon dolar seviyesini gördü.

Bu artışlar devam eder mi yoksa kripto para borsası daha önce birçok defa gördüğümüz gibi yeniden bir gerileme sürecine mi girer işte bu kısmı bilmek zor. Ancak bildiğimiz bir şey var, o da artık kripto paraların yatırım dünyasının bir gerçeği olduğu durumu. Evet belki içlerinden %90’ı tıpkı kıymetli ekonomist Özgür Demirtaş’ın da söylediği gibi, batacak. Ancak geri kalan %10’luk paralar, kripto para borsasını fazlasıyla temsil etmeye devam edecek.

Burada önemli olan işle o sağlam kripto paraları bulmak ve bulduğumuz zaman da hiçbir koşul ve şartla onu bırakmamak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.