Bitcoin yüzleri güldürdü! Grafikler umut verici

Kripto para dünyası uzun sürenin ardından yeniden toparlanma sinyalleri verirken, bu durum kuşkusuz en çok yatırımcıları mutlu etti.

Bitcoin yüzleri güldürdü! Grafikler umut verici

Bir dönem 70.000 dolar olur mu diye beklenen Bitcoin geçtiğimiz haftalarda ise 17.000 dolarda tutunabilir mi sorusunun muhatabıydı. Aradaki fark korkunç olsa da bu durum şu ana kadar farklı düzeylerde birçok defa gerçekleşti. Bununla birlikte Bitcoin’deki son birkaç gündür yaşanan kıpırdanmalar, acaba düşüş trendi geride mi kaldı sorusunun sorulmasını sağlıyor.

Gerçekten de son birkaç günü artışla geçiren lider kripto para birimi, son olarak 22.500 dolar seviyesini test etti ancak şu an için bu sınırı aşamadı. Peki ne oldu da kripto para piyasası yeniden yukarı yönlü hareket sinyalleri vermeye başladı.

Bitcoin yüzleri güldürdü! Grafikler umut verici

Bu sorunun yanıtı aslında son derece basit. Üst üste birçok farklı ülke, yılın ikinci yarısındaki enflasyon baskısının 2022’nin ilk yarısı kadar ağır olmayacağını dile getirmeye başladı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası FED’in önümüzdeki hafta başında yapılacak olan toplantıda yapacağı düşünülen 1 baz puanlık artış beklentisinin 0,75 baz puana geri çekilmesi, hemen her piyasayı olduğu gibi Kripto para piyasasını da son derece olumlu etkiledi.

Tabi yine de kripto para borsasının artık yükseliş trendine girdiğini söyleyebilmek için çok erken. Nasıl ki düşüş zamanı 9-10 hafta boyunca üst üste kırmızı mumlar dikildiyse, şimdi de o kadar olmasa da en azından 2-3 haftanın yeşil mumlarla aşılması gerekiyor ki yükseliş dönemine girdiğimizi anlayalım.