Kripto Para

Bitcoin’in yüzde 90’ı çıkarıldı. Peki şimdi ne olacak?

Bitcoin'in yüzde 90'ı zaten çıkarılmışsa, son para birimini görmek için ne kadar zamanımız var? Son Bitcoin’i görmek için ne kadar bekleyeceğiz. Peki sonra ne olacak?

Bitcoin’in yüzde 90’ı çıkarıldı. Peki şimdi ne olacak?

Kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, kesinlikle ilk seçeneğiniz 12 yıldan fazla bir süredir bizimle olan ve zamanla sansasyonlara yol açan sanal bir para birimi olan Bitcoin'dir. Şimdi para kazanmak eskisinden çok daha zor olsa da hala uygulanabilir bir yatırımdır.

Şimdi Bitcoin, toplam arzın yüzde 90'ının çıkarılmış olmasıyla yeni bir kilometre taşına ulaşıyor, ancak hala tamamını çıkarmak için neredeyse bir asır var.

Son Bitcoin İçin Ne Kadar Bekleyeceğiz!

Bitcoin’in yüzde 90’ı çıkarıldı. Peki şimdi ne olacak? - Resim : 1

Belki de bilmediğiniz şey Pazartesi gününe kadar tüm Bitcoin'lerin yüzde 90'ının çıkarıldığıdır. Bu, maksimum 21 milyondan yaklaşık 18,9 milyon madeni paranın şu anda açık piyasada olduğu anlamına geliyor. Endişelenmenize gerek yok, çünkü son yüzde 10 madenciliğin kısa vadede gerçekleşmesi beklenmiyor ve Şubat 2140'a kadar beklemek zorunda kalabiliriz.

Bitcoin ağının, son nihai para biriminin 2140 yılına kadar çıkarılmaması için tasarlanmış olmasıdır ve yüzde 90'ı 12 yıldan daha kısa bir sürede çıkarılmış olmasına rağmen, kalan yüzde 10'a ulaşmak neredeyse 120 yıl sürecektir.

Öte yandan, zaten çıkarılmış olan bu Bitcoin'lerin yüzde 20'sinin sonsuza kadar kaybolduğunun tahmin edildiği dikkate alınmalıdır. Şifreleri kaybolan hesaplarda, sabit disklerde veya sadece yıllar boyunca bu Bitcoin’lere sahip olduklarını unutan insanlar mevcut.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.