Boğa sezonu ne zaman başlayacak? Ünlü analist tarih verdi!

Morgan Creek Capital'in baş yatırım sorumlusu Mark Yusko, halving'e giden yolun yükseliş getireceğini iddia ederek "Bitcoin, boğa piyasasının eşiğinde." dedi.

Boğa sezonu ne zaman başlayacak? Ünlü analist tarih verdi!

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital’in baş yatırım sorumlusu Mark Yusko, Bitcoin’in yeni bir boğa piyasasına girmenin eşiğinde olabileceğini iddia etti.

Bir Youtube kanalına röportaj veren Yusko, Bitcoin’de halving’e yaklaştıkça yükseliş hareketinin görüleceğini söyledi. Eski hedge fonu yöneticisi, “Tahminim yarılanmadan dokuz ay önce mayıs ya da haziran gibi… Bu her zaman böyle olur.” dedi.

Bilindiği üzere Bitcoin’de blok ödülleri her dört yılda bir yarıya iniyor. Halving olarak adlandırılan bu olay, piyasaya sürülen yeni Bitcoin arzının azalmasını sağlıyor. Bitcoin, geçmişte üç halving yaşadı. Bunlar; 2012, 2016 ve 2020 yıllarında görüldü. Bir sonraki halving ise 2024’ün mayıs ayında gerçekleşecek. Blok ödülleri, 6.25’ten 3.125’e inecek.

Yusko, “Her dört yılda bir blok ödüllerinin yarıya inmesi Bitcoin’e kodlanmış durumdadır. Blok ödüllerini azaltırsanız teorik olarak birçok madenci fiyat değişmediği sürece devre dışı kalacaktır. Ve fiyat ayarlaması, hareket yaratır.” şeklinde konuştu.

Soru üzerine, Dogecoin hakkında da yorum yapan Yusko, Dogecoin’in gerçek bir kullanım alanı olmadığını ve bu nedenle hiçbir değerinin bulunmaması gerektiğini ileri sürdü.