Kripto Para

Boş HDD alanınızla madencilik yapıp para kazanın!

Boş HDD alanınızla para kazanmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken herşeyi tek bir videoda sizlere özetledik. İşte Chia Coin ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar.

Boş HDD alanınızla madencilik yapıp para kazanın!

Son dönemde madencilik iyiden iyiye trend olmaya başladı. Fakat madencilik aktiviteleri genel olarak işlemci ve ekran kartı ile yapıldığından bütçeleri zorlayabiliyor. En azından şimdiye kadar böyleydi.

Fakat Chia coin'in ortaya çıkmasıyla birlikte işler tamamen değişti. Artık boş HDD alanınızla coin kazmak ve para kazanmak sandığınızdan çok daha kolay. Peki Chia coin kolay olarak nasıl kazılır. Boş HDD alanınız size ne kadar para kazandırır. Chia coin paraya nasıl çevrilir?

Tüm bu soruların yanıtını videomuzda bulabilirsiniz.

Görüldüğü üzere boş alanınızla Chia coin kazmanız mümkün. Fakat bu kazım size ciddi anlamda para kazandırır mı işte o kısım soru işareti.

Bir de videoda da belirttiğimiz üzere, boş alanınızın miktarı kadar Chia plotu oluşturmanız mümkün olmuyor. 

Boş HDD alanınızla madencilik yapıp para kazanın!

Hali hazırda elinizin altındaki PC ile Chia coin madenciliği yapmanız mümkün. Fakat bu boş alan size çok bir para kazandırmayacaktır. Dahası Chia coin popüler oldukça da gelirler düşüyor. Hem de ekran kartı madenciliğine oranla çok daha hızlı bir şekilde değer kaybı yaşanıyor.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Chia coin madenciliğine başlamanız için 2 günlük bir yedekleme süreci gerekiyor. Yani ETH ya da diğer coin madenciliklerinde olduğu gibi hemen fişi takar takmaz para kazanmaya başlamıyorsunuz.

Yorumlar
Adem
Hayller gerçekler
Cevapla
Chia fişek
gelin beyler fena para var 200 tb hardiske şuan günlük 10 dolar veriyorlar yaptığınız yatırım pc alırsanız 2 yıla çıkıyor he ben bu kadar beklemem derseniz burası böyle
Cevapla
Selim
Hazır olun hdd fiyatlarıda tavan olacak
Cevapla
Hüseyin
Boşuna başlamayın hdd ize yazık. 1 plot 100gb için hdd izde 1.6 tb ve yazıyor temp olarak hdd izin çmrü ciddi zarar görüyor. Ben başladım 60 plot var ama para kazanma işi şans işi. Daha ben para kazanamadım. Videoları izleyin zorluk çok arttı. Toplam chia coin network ağı şimdiden 10.5 exabyte oldu. Ben 2 hafta önce başladığımda 3 exabyte idi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.