Kripto Para

Kripto piyasası hareketlendi! SEC, Justin Sun’a dava açtı

SEC, Justin Sun’ı ve aralarında Tron Foundation Limited’in de bulunduğu üç şirkete dava açtı.

Kripto piyasası hareketlendi! SEC, Justin Sun’a dava açtı

SEC, son dönemde kripto konusunda sert kararlar almaya devam ediyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son olarak zor durumdaki Credit Suisse’yi satın almak isteyen ve Tron Blockchain ağının kurucusu olan Justin Sun’a dava açtı.

SEC, kripto girişimcisi Justin Sun’ı ve aralarında dijital varlık şirketi Tron Foundation Limited’in de bulunduğu üç şirketini “kripto varlık menkul kıymetinin” kayıt dışı arzı ve satışı için suçlarken, sekiz ünlüyü de menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçladı.

Justin Sun ve şirketlerinin- Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd. ve Rainberry Inc.- Tronix ve BitTorrent’i “çok sayıda kayıt dışı ödül programı” sebebiyle yatırım olarak teklif edilip sattıkları iddia edildi. Bu noktada kripto para birimleri ayrıca TRX ve BTT tarafından da kullanılıyor. Bununla birlikte TRX, piyasa hacmi bakımından en büyük on dördüncü kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

SEC, sekiz ünlüyü, kendilerine ödeme yapıldığını açıklamadan, TRX ve BTT’yi “yasa dışı bir şekilde tanıtım” yapmakla da suçladı. Bu ünlüler arasında Lindsay Lohan, Jake Paul, DeAndre Cortez Way ya da Soulja Boy, Austin Mahone ve diğer dört kişi yer aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.