Dogecoin yeniden zirveyi zorladı

Bitcoin parodisi olarak kodlanan Dogecoin (DOGE) büyümeye devam ediyor. Son verilere bakıldığında Dogecoin, Polkadot’u (DOT) geride bıraktı.

Dogecoin yeniden zirveyi zorladı

Dogecoin piyasa bakımından, Polkadot’u (DOT) geride bıraktı ve piyasa değeri ile kripto para birimleri sıralamasında 10. sırasına geri döndü. Verilere bakıldığında iki kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) arasındaki değer farkı yaklaşık 2.3 milyar dolar olduğu görülüyor.

Dogecoin’in yeniden alım pozisyonuna, geçen hafta boyunca Polkadot (DOT) fiyatının yüzde 11’den fazla düşmesi yardımcı oldu. Bu kripto para piyasasında genel olarak olumsuz duyguların arka planda bile olağan üstü bir düşüş yaşandı. Bir başka değişle Polkadot’un mevcut pozisyonunu kaybetmesi, Dogecoin’in kendi büyümesini teşvik etmesinden daha olası.

Bununla birlikte Dogecoin şu anda Bitcoin’den sonra iş kanıtı konsensüsü üzerinde çalışan ikinci en büyük kripto para birimi olduğunu sizlere aktarmıştık. Ethereum’un Merge yükseltmesiyle artık PoS’a geçmesi Dogecoin’in popülaritesini artırıyor.

Dogecoin’in popülerliği uzun bir süredir yüksek durumda. Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk’ın uzun bir süredir Dogecoin’i desteklemesi de Dogecoin’deki olumlu işaretlerden birkaçı. Son olarak Elon Musk ve şirketlerine açılan Dogecoin’i destekleme davası da devam ediyor.