Kripto Para

Elon Musk Bitcoin'i yerin dibine soktu! Tesla BTC ile araç satışını bıraktı!

Elon Musk kripto paralarla ilgili yeni bir tweet attı. Musk yeni tweetinde BTC ile Tesla araç satışını durdurduklarını açıkladı. İşte detaylar.

Elon Musk Bitcoin'i yerin dibine soktu! Tesla BTC ile araç satışını bıraktı!

Kripto para piyasasında büyük deprem. Kripto paralara olan desteğiyle bilinen Elon Musk, ani bir kararla BTC ile Tesla satışlarını askıya aldıklarını belirtti. Bunun nedeni olarak da Bitcoin'in aşırı derecede enerji tüketen bir yapıya sahip olmasını gerekçe gösterdi. 

Musk attığı tweette şu satırlara yer verdi;

" Tesla, Bitcoin kullanarak otomobil satın almayı artık durdurdu. Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların hızla artan kullanımından, özellikle  en kötü emisyona sahip olan kömürden endişe duyuyoruz.

Kripto para biriminin genel kapsamda gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz. Fakat bunun çevreye zarar vermesi söz konusu olamaz. Tesla, elindeki Bitcoinleri satmayacak. Madencilik yerini farklı bir düzene bıraktığında kaldığımız yerden devam edebiliriz.

Bitcoin madenciliği işleminin % 1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz. "

Elon Musk'ın attığı bu tweet sonrasında BTC fiyatı 52 bin dolara kadar geriledi. Şimdilik diğer kripto paralarda gözle görünür bir düşüş yaşanmış değil.

Fakat şu gerçeği unutmamamız gerekiyor. Bitcoin düştüğünde genel olarak kripto para piyasasında önemli düşüşler meydana geliyor.

Musk'ın attığı bu tweetin diğer kripto paraları nasıl etkileyeceğini önümüzdeki günlerde öğreneceğiz. Ayrıca Musk'ın bu tweeti sonrası BTC madenciliğinin nasıl şekilleneceği de merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.