Kripto Para

Elon Musk kripto paralar hakkında uyardı!

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, kripto para birimleri konusunda insaları uyardı. Kripto para birimlerine girişmeden bu uyarıya bir göz atın.


Kripto para borsaları 2021'in başından itibaren büyük sükse yapmaya başlamıştı. Bugün itibariyle yine dillerden düşmeyen kripto para piyasası, ülkemizde maalesef ki kötü olaylar ile gündeme gelmişti. Thodex skandalının patlamasından sonra bu piyasalar ile ilgili olarak denetimin sıkılaştırılacağı ve vergi alınacağı açıklanmıştı. Bir çok kişiyi zengine eden ancak çoğu kişiyi de batırıp intihar etmesine neden olan kripto paralar ile ilgili bugün Elon Musk'tan açıklama geldi.

Kripto paralara dikkat!

Tesla ve SpaceX'in kurucusu olan Elon Musk, uzun zamandır kripto paralar ile ilgilenmesi ile biliniyor. Attığı tweetler ile kripto paraların yükselmesini sağlayan ve bu konuda belirleyici isim olarak gösterilen Musk, bugün kripto paralar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden "Kripto paralar umut vadediyor ama lütfen dikkatli yatırım yapın." dedi. Elon Musk'ın bu açıklaması kripto paraların geleceğinin belirsizleşmesine neden olabilir. Yatırım araçlarında her zaman bir risk vardır. Ancak kripto paralar neye göre kime göre yükselip alçaldığı bilinmediğinden bildiğiniz kumar gibi diyebiliriz.

Bir yükselip yüz düşen veya bir düşüp bin yükselip inanları zengin yapan kripto paralar ile ilgili olarak ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, terörizm aracı benzetmesini yapmıştı.

Microsoft'un kutucusu olan Bill Gates ise bu paralar ile ilgili olarak "Elon Musk'tan daha az paranız varsa, dikkatli olmalısınız." ifadesini kullanmıştı.

Sizce kripto paralarda gerçekten de bir gelecek olabilir mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.