Shiba Inu sert düştü! Elon Musk haklıymış

Geçtiğimiz hafta aniden yükselen Shiba Inu bu hafta sert bir düşüşe geçti. İşte detaylar.

Shiba Inu sert düştü! Elon Musk haklıymış

Kripto para piyasası hiç durulmuyor desek yanlış olmaz. Yeni çıkan kripto paralara karşı insanlar temkinli yaklaşıyor. Shiba Inu da nispeten yenir bir kripto para birimi diyebiliriz. Dogecoin gibi espri amaçlı oluşturulan birim geçtiğimiz hafta ciddi bir yükselişe geçmişti.

Kripto para camiasının nabzını tutan Elon Musk'a bir kullanıcı "Ne kadar Shiba Inu'ya sahip olduğunu" sorduğunda Elon Musk "Sıfır" yanıtını vermişti. Bu tepkisiyle gözleri Shiba Inu'ya çevirten Musk aslında haklıymış. Shiba Inu bu hafta sert bir düşüşe geçti.

Shiba Inu sert düştü! Elon Musk haklıymış

Shiba Inu sert düştü! Elon Musk haklıymış - Resim : 1

Kripto paraların en yüksek hacimlisi Bitcoin ise hala zirveyi koruyor. Bitcoin son 24 saatte yüzde 06 oranında değer kaybetse de 62 bin Dolar seviyesinin üzerindeki görülmeye devam ediyor. Bitcoin'in ardından gelen Ethereum ise aynı şekilde  yüzde 0.6 değer kaybetti.

Geçen hafta gösterdiği yükseliş ile gündeme gelen Shiba Inu ise  bu hafta kötü durumda. Yatırımcılarına hayal kırıklığı yaşatan birim sert bir düşüş gösterdi. Çıktığı rekor seviyelerden sert bir düşüş yaşayan Shiba Inu son 24 saatte yüzde 19 değer kaybederek 0.00004813 dolar seviyesine çekildi. Son bir haftada yaşanan değer kaybı ise yüzde 25 seviyelerinde.

Kripto para camiasında ani yükselişlerin yaşandığı gibi ani düşüşler de sıklıkla meydana geliyor. Bu nedenle özellikle konu yeni bir kripto para birimi olduğunda dikkatli davranmakta fayda var.