Ethereum dibi gördü! Elon Musk sevinsin!

Ethereum son bir haftanın en düşük değerini görmüş durumda. Elon Musk ellerini ovuşturuyor.

Ethereum dibi gördü! Elon Musk sevinsin!

Kripto para borsalarındaki dalgalanma devam ediyor. Son haftalarda yükselen bir para birimi olarak karşımıza çıkan Ethereum, ulaştığı son rakamla dibi gördü. Elon Musk'ın ortalığı karıştıran Twitter paylaşımlarından sonra kripto para biriminin değeri iyice düştü.

Ethereum dibi gördü! Elon Musk sevinsin!

Kripto para biriminin bir haftalık seyrine baktığımızda değerinin 4.200 doları aşan rakamlardan sonra haber yayına girdiği saat itibariyle 2.963 dolara kadar indiği görülüyor. Para biriminin 24 saatlik seyrine baktığımızda ise yüzde 13.15 oranında değer kaybettiğini görüyoruz.

Ethereum dibi gördü! Elon Musk sevinsin! - Resim : 1

Benzer bir durum Bitcoin için de geçerli. Hatta bu para biriminde daha da kötü bir tablo var. Bitcoin'in 3 aylık seyrine baktığımızda 63.000 dolara kadar çıkan rakamların haber yayına girdiği saat itibariyle 39.569 dolar olduğunu belirtelim. Bu para biriminin 24 saatlik seyrine baktığımızda ise yüzde 11.83 oranında bir düşüş olduğu görülüyor.

Bu arada sadece Ethereum ya da Bitcoin değil neredeyse tüm diğer kripto para birimlerinde yüzde 15'lere varan oranda düşüşler olduğu da görülüyor.

Bu düşüşlerin temel sebepleri arasında Elon Musk'ın Twitter paylaşımları, ABD'nin Binance kripto para borsası için soruşturma açması ve benzeri gelişmeler gösteriliyor. Bu durumun devam edeceği ve kripto para piyasalarındaki bu dalgalanmanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği düşünülüyor.

Siz Teknolojioku okuyucuları için verdiğimiz bu haber bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para birimlerine yapılacak yatırımlarda dikkatli olunmasını öneriyoruz.