Ethereum ilk çıktığında 100 dolar yatırım yapsaydınız, şu anda kaç paranız olurdu?

Kripto paralar artık en iyi yatırım aracı olarak görülebiliyor. Peki ilk çıktığında 100 dolarlık Ethereum satın alan kişi şu anda kaç paraya sahip olurdu? İşte cevabı.

Ethereum ilk çıktığında 100 dolar yatırım yapsaydınız, şu anda kaç paranız olurdu?

Kripto paraların ünü son zamanlarda iyice arttı. Öncü olarak Bitcoin dikkat çekse de işlem hacmi olarak Bitcoin'in arkasında olan Ethereum da ciddi kazanç sağlayabiliyor. Son birkaç yılda kripto para birimleri borsayı birçok kez geride bıraktı. Sadece son 23 ayda, pandeminin en düşük seviyesine ulaştığından beri, kripto piyasasının toplam değeri %1,100'den fazla arttı.

Sson zamanlarda gerçekten dudak uçuklatan getirileri sağlayan Ethereum oldu. Eğer ilk çıktığında Ethereum'a 100$ yatırdıysanız, artık zengin birisiniz diyebiliriz.

Ethereum ilk çıktığında 100 dolar yatırım yapsaydınız, şu anda kaç paranız olurdu?

ethereum

En büyük iki kripto para birimini piyasa değerine göre karşılaştırırken, Ethereum çoğu zaman diliminde Bitcoin'e göre avantaja sahip. Takip eden bir yıllık, üç yıllık ve beş yıllık süre boyunca, büyüme açısından Ethereum Bitcoin'i %64'lük bir farkla geçti.

En başta düşük yatırım yapan yatırımcısı ise ciddi para kazandı. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, ilk gününde 100 $ değerinde Ether satın almış olsaydınız ve bu tokenları sayısız iniş çıkışlar boyunca elinizde tutsaydınız, Şubat 2022 itibariyle 953.319$ paranız olacaktı. Bu da 12.993.737,97 Türk Lirası yapıyor. Toplam %28.567'lik bir getiri sağladığını göz önünde bulundurursak, Ethereum'un 7.5 yıllık getirisi gerçekten dudak uçuklatıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.