Kripto Para

Ethereum Merge için yeni tarih verildi

Ethereum'da açıklanan proof of stake geçiş tarihlerinin ardından Ethereum Vakfı'ndan bir açıklama geldi. Yapılan duyuruda, Merge için belirlenen tarihin 15 Eylül olarak görüldüğü ancak tahminlerde bir haftalık gecikme payı da olabileceği kaydedildi.

Ethereum Merge için yeni tarih verildi

Ethereum’da senelerdir heyecanla ve merakla beklenen Merge güncellemesinde artık sona gelinirken, geçişin ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama da Ethereum Vakfı’ndan geldi.

Vakıf yaptığı bilgilendirmede geçişin 15 Eylül olarak belirlendiği ancak tahminlerde 1 haftalık sarkma payı da olabileceğini belirtti:

“Hedef tarih 15 Eylül 2022, ancak bu tahminde bir hafta kadar hata olabilir. Önümüzdeki haftanın tüm çekirdek geliştirme çağrı tahminleri yeniden kontrol edilecektir ve TTD ya onaylanacak ya da hedef tarihe daha iyi ulaşmak için son bir düzenleme daha yapılacaktır”

Sert şekilde uyardı

Vakfın açıklamasında stake edenler, altyapı sağlayıcıları ve geliştiriciler için de bir uyarı yapıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

“Staker’lar, altyapı sağlayıcıları, kullanıcılar ve topluluk üyeleri… Bu sizin için bir uyarıdır. Merge ana ağı devreye alınmıştır. Önümüzdeki 5 hafta boyunca bizi izlemeye devam edin, güncellemeleri takip edin ve her şeye hazır olun.”

Öte yandan yapılan açıklamanın ardından ise vakfın web sitesine olan yoğun ilgi, sitenin çökmesine neden oldu ancak bu durum daha sonra çözüme kavuştu.

Başarıyla tamamlandı

Hatırlanacağı üzere Merge güncellemesi için son test ağı adımı olan Goerli’de başarılı şekilde tamamlanmış ve Ethereum ekibi Merge test takvimini başarılı şekilde sonlandırmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.