Kripto Para

Ethereum müjdeyi verdi! Başarıyla tamamlandı

Ethereum Merge’nin gerçekleşmesi için atılması gereken ilk adım olan Bellatrix yükseltmesi 144896. epoch’da başarıyla gerçekleştirildi.

Ethereum müjdeyi verdi! Başarıyla tamamlandı

Ethereum Blockchain ağının Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişi için ilk adım tamamlandı. Merge’nin gerçekleşmesi için atılması gereken ilk adım olan Bellatrix yükseltmesi 144896. epoch’da başarıyla gerçekleştirildi.

Yapılan geçiş ile birlikte Ethereum Blockchain ağındaki işlemler Merge için entegre edilecek ve Paris yükseltmesine hazırlanacak.

Başarıyla tamamlandığını duyurdu

Ethereum Blockchain ağı konsensüs değişikliğine giderken oldukça kritik bir yolda yürüyor. Son gelişme ile birlikte 144896. epoch‘da başarıyla gerçekleşen Bellatrix yükseltmesi, Paris öncesi blok dizilimlerini ayarlamak üzere ağda aktif hâle getirildi.

PoS devri başlayacak!

Yapılan bu aşamalar gerçekleştirilirken, hem PoW hem de PoS zincirleri aynı anda yürütülecek ve Merge ile birlikte bu blokların senkronu sağlanacak. Bu senkron sonrası doğrulayıcıların da sürüm güncellemelerini tamamlaları ile birlikte Merge tamamlanmış olacak ve Ethereum ağı hızla PoS devrine başlayacak.

Tarih onaylandı

Merge’nin blok işlem verilerine göre tahmini 13-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini belirtelim. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de kısa bir süre önce bu tarihi onayladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.