Kripto Para

Evdeki bilgisayarınızla kripto para çıkarın!

Artık dönem kripto para dönemi. Peki evdeki bilgisayarla kripto para çıkarabilir miyiz? Bu sorunun yanıtını takipçilerimiz için araştırdık. İşte detaylar.

Evdeki bilgisayarınızla kripto para çıkarın!

Şu sıralar kripto paraların hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle BTC ve ETH'in önemli oranda değer kazanması dikkatleri de bu yöne doğru çevirdi. Ayrıca diğer altcoinlerde de 10 kata varan değer kazanımları mevcut.

Peki biz bu coinleri kripto para borsalarından almak yerine evde kendimiz kazabilir miyiz? Bu sorunun cevabı hem evet, hem de hayır.

Çünkü evde PC daha doğrusu GPU ile kazım yapabileceğimiz kripto para sayısı hayli kısıtlı. Diğer kriptolar için de farklı ekipmanlar gerekiyor.

Hali hazırda evinizde Ethereum başta olmak üzere ZEC, ETC, BEAM ve RVN gibi kripto paraları kazabilirsiniz.

Evdeki bilgisayarınızla kripto para çıkarın!

Bunu nasıl yapacağınızı aşağıdaki videomuzda anlattık. Bu video size yardımcı olacaktır.

Dip not olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor. Artık Ethereum 4GB'lık kartlara desteğini yavaş yavaş kesmeye başladı. Bu kartların bazılarıyla hiç kazım yapılmazken bazılarıyla ise zombie modunda kazım yapılabiliyor. Bu da çıkarılan ETH oranını önemli oranda düşürüyor.

O yüzden 4GB'lık bir ekran kartına sahipseniz ETH yerine farklı bir kripto para kazmanızı tavsiye ederiz. Şu sıralar 4GB'lık karta sahip olanların ağırlıklı olarak RVN kazdığını sizlere belirtelim.

RVN, BTC ile aynı altyapıyı paylaşıyor. Şu sıralar 0.1 dolar seviyelerinde olsa da önümüzdeki dönemde değer kazanacağını söylemek mümkün. En azından tahminler bu yönde. Yine de yazılarımızın hiç birinin yatırım tavsiyesi niteliğinde olmadığını sizlere hatırlatalım.

Yorumlar
Cenk
Bilgisayarınıza aşırı ısınmadan zarar verir aslı astarından pahalıya gelir bilgisayarınızdan olmayın benden tavsiye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.