Kripto Para

Shiba Inu ile ilgili merak ettiğiniz her şey!

Son Günlerde sansasyonel bir şekilde fiyatı yükselen Shiba Inu kripto para birimi hakkında bilmeniz gerekenler. İşte SHIB ile ilgili merak edilenler.

Shiba Inu ile ilgili merak ettiğiniz her şey!

Shiba Inu Coin ''kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi'' olarak tanımlanıyor. SHIB Ethereum (ETH) tabanlı bir ERC-20 tokenidir. Shiba Inu Çin'de bir köpek cinsidir. Dolayısı ile aklımıza Doge geliyor ve yeni bir köpek cinsi token mi ? sorusunu beraberinde getiriyor.  

SHIB diğer büyük kripto para birimlerinin aksine bir dizi kripto borsalarında listelenmektedir. Doğrudan satın alınamaz. Öncelikle büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekiyor genellikle Bitcoin BTC, Ethereum ETH, Tether USDT. SHIB ise ekosisteme ait merkezi olmayan borsa ShibaSwap'ta listelenir ve aynı zamanda da Gate.io, Uniswap, Poloniex ve Okex gibi borsalarda da yer alır.

  • İsim : SHIB
  • Blok Zinciri : Ethereum
  • Standart : ERC-20
  • Toplam Arz : 1 Milyar
  • Dolaşım Miktarı : 395 Milyon

SHIB kendini şöyle tanımlıyor ;

''Dogecoin katili lakablı bu ERC-20 token, 1 kuruşun altında kalabilir veya Dogecoin'i kısa sürede geride bırakabilir''.

Shiba Inu ile ilgili merak ettiğiniz her şey! - Resim : 1

Tesla CEO'su artık Shiba Inu'ya sahip olmak istiyor.

Ünlü milyarder Elon Musk geçtiğimiz birkaç gün içerisinde yaptığı bir açıklamada Dogecoin'e olan düşkünlüğünü yine dile getirdi ve artık bir Shiba Inu köpek yavrusu istediğini söyledi. Bu ise Shiba Inu kripto para biriminin köpek cinsi adıdır. 

Öte yandan Musk, Shiba köpeklerine sahip olmakla ilgili Tweet atan Hiro Mizuno adlı bir Twitter kullanıcısına şu şekilde cevap verdi. ''Shiba yavrusu arıyorum!'' 

Shiba Inu ile ilgili merak ettiğiniz her şey! - Resim : 2

Güncel olarak Shiba Inu fiyatı : 0,00001516 dolar. Haberi hazırladığımız saat itibariyle bu kripto para birimi yüzde 300 prim yaptı. Bunda söz konusu paylaşımın etkili olduğu düşünülüyor.  Shiba Inu'nin piyasa değerinin ise 3 milyar 700 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

SHIB geçen yıl piyasaya sürüldü ve Ağustos 2020 den itibaren alınmaya başlandı. Shiba Inu gibi piyasaya yeni çıkmış ve henüz kendini ispatlayamamış deneysel projeler diğerlerine göre bir miktar daha fazla risk içermektedir.

Not : Bu sitede yazılan makale içerikleri yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak dikkate alınmamalıdır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.