Kripto Para

Kripto para ile bahşiş dönemi resmen başladı

Sosyal medya devi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey bir süredir Bitcoin hakkında iddialı açıklamalarda bulunuyor.

Kripto para ile bahşiş dönemi resmen başladı

Bitcoin ile ilgili tweetler atarak gündem olan Elon Musk’ın ardından Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin ile gündem olmuş durumda. Jack Dorsey Twitter’a Bitcoin ile ödeme seçeneği sunacağı iddiaları ile gündeme geldi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, kripto para piyasası tarafından Bitcoin’e olan ilgisi nedeniyle yakından tanınıyor. Geçtiğimiz aylarda Jack Dorsey, Bitcoin ’in Twitter’da bir bahşiş verme hizmeti olan Tip Jar’a geleceğinin sinyallerini vermişti. Ortaya çıkan sızıntılar ve raporlar, bu sinyallerin gerçekleşmeye başladığına dair bir ipucu niteliği taşıyor olabilir.

İddialara göre sosyal medya platformu Twitter, Bitcoin ile ilgili iş süreçlerinden birini deniyor. Raporlara göre Twitter, Lightning Network ‘te Bitcoin kullanan ipuçlarını test ediyor. Twitter beta sürümündeki sızıntıya göre Bitcoin ile bahşiş verme özelliği Twitter ‘da aktifleşebilir.

Kripto para ile bahşiş dönemi resmen başladı

Geçtiğimiz mayıs ayında içerik üreticileri desteklemek amacıyla duyurulan bahşiş kutusu özelliği içerik üreticilerin Cash App, PayPal ve Venmo üzerinden bahşiş göndermelerini sağlıyor. Twitter ile ilgili gelen iddialara göre Bitcoin de Twitter’da ödeme seçenekleri arasında yer alacak gibi görünüyor.

Twitter’ın iOS uygulamasının son sürümünde ortaya çıkan yeni özelliğe göre bahşiş kutusunda Bitcoin kullanımına imkân tanıyacak türden kodlar bulunuyor. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.