Kripto Para

Kripto para piyasasına gece yarısı düzenlemesi! MASAK devreye girdi!

Kripto para piyasasındaki belirli bir tutarın üzerindeki işlemlere Resmi Gazete'den yayınlanan değişiklik sonrası kimlik tespiti zorunluluğu getirildi.

Kripto para piyasasına gece yarısı düzenlemesi! MASAK devreye girdi!

Kripto para piyasasıyla ilgili yeni bir düzenleme yayınlandı. Bu düzenleme de aynı bir önceki düzenlemede olduğu gibi gece geç saatlerde gerçekleşti.

Yeni düzenleme ile birlikte kripto paraların terör örgütleri için kullanılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Peki gelen yönetmelik neleri değiştirecek?

1 Mayıs Cumartesi günü paylaşılan Resmi Gazete'de kripto para piyasasına yönelik bir düzenleme getirildi. "Terör Finansmanının Önlenmesi Yönetmeliği" ne eklenen kripto varlık hizmet sağlayıcıları, bundan sonra belirli bir işlem tutarı üstünde kimlik tespiti yapacak. Suç gelirlerinin aklanması noktasında önlemlerine devam eden devlet, bu yöntem ile yüksek hacimli işlemlerde kimlik tespiti ile işlemleri inceleyebilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bugünden itibaren yürürlüğe giren uygulama, son günlerde konuşulan kripto borsalarına yönelik geleceği söylenen düzenlemelerden birisi oldu.

Kripto para sektörü için yeni düzenleme

Kripto para piyasasına gece yarısı düzenlemesi! MASAK devreye girdi! - Resim : 1

Thodex vurgunu sonrasında gündeme gelen ve insanlarda piyasalara yönelik endişe uyandıran kripto borsaları yapılan değişik ile daha aktif olarak denetim sürecine girecek. Terör finansmanı ve kara para aklama işlemlerinde de kullanılan kripto para işlemlerinin bu yöntem ile önün geçilmesi planlanırken; anormal değişikliklerde suç tespitinin yapılması ve müdahale olma süreci hızlandırılacak.

Tasarruf finansman şirketlerininde dahil edildiği değişiklik 3941 karar sayısı ile 1 Mayıs 2021 Resmi Gazete'de yayınlanmış oldu. Konu ile ilgili gelişmeleri takip eden kripto para piyasası oyuncuları, yapılan değişikliği olumlu olarak değerlendiriyor.

Yorumlar
Economist
Dünyada 2000 kadar coin var ben yazılımcı olarak iki server kurup bu işi yapar köşeyi dönerim bu kadar basit sonuçta garibanı değil gözü para hırsı bürümüşleri dolandırıım kimseninde gıkı çıkmaz bu iş bu kadar kolay olmamalı sonuçta karşılığı yok devletler kendi sanal paralarını çıkarmalı kağıt parayı ortadan kaldırmak için coinler dolandırıclık
Cevapla
💎G@kko💎
Artık ülkemizin de TuğraKoin veya TuranKoin isimli kendi kripto paralarını çıkarması gereki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.