Kripto para piyasasında büyük sürpriz! Tesla’nın sattığı BTC’leri bakın kim aldı!

Şu sıralar kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik hakim. Nitekim bu grafik Tesla’nın hamlesiyle bir kez daha negatife doğru eğrilmişti.

Kripto para piyasasında büyük sürpriz! Tesla’nın sattığı BTC’leri bakın kim aldı!

Kripto para piyasasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere piyasada inişli çıkışı bir grafik hakim. Çok değil geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 64 bin dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, yaşadığı düşüşler sonrasında 20 bin doların da altını görmüştü.

Son birkaç gündür 20 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin, Tesla cephesinden gelen haberle sarsıldı. Tesla, bir dönem topladığı yüklü miktardaki Bitcoin’in bir kısmını sattığını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte yükseliş trendinde olan BTC tekrardan düşüşe geçti.

Kripto para piyasasında büyük sürpriz! Tesla’nın sattığı BTC’leri bakın kim aldı!

Acaba yeni bir düşüş dalgası gelecek mi diye düşünen yatırımcılar TRON cephesinden gelen haberle rahat bir nefes aldı. Kripto para piyasasındaki en popüler ağlardan biri olan TRON’un Tesla’nın sattığı miktardaki (yaklaşık olarak 32 bin) Bitcoin’i aldığı iddia edildi.

Kripto para piyasasında büyük sürpriz! Tesla’nın sattığı BTC’leri bakın kim aldı! - Resim : 1

TRON kurucusu Justin Sun’ın bu hamlesinin oldukça stratejik olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen bu hamle TRON’un değerini de yukarıya çekebilir.

Tesla’nın elinde kalan BTC’leri nasıl değerlendireceği ise şimdilik belli değil. Keza önümüzdeki günlerde yeni bir satış dalgasıyla karşılaşmamız pek de sürpriz olmaz. Zira şu aralar Elon Musk’ın sözüne çok da güven olmuyor. Bir gün Twitter’ı almaya kalkan Musk, ertesi gün bu kararından vazgeçebiliyor. Aynı şekilde önümüzdeki süreçte Tesla’nın sattığı BTC miktarı kadar alım yapmayacağının da bir garantisi yok.

Sonuç olarak Sun’ın alımı BTC’deki düşüşü engelleyecek gibi görünüyor. Yine de bekleyip göreceğiz.