Kripto para piyasasının kilitlendiği davada ilginç gelişme

FTX kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried (SBF) öngörülebilir gelecekte aptal bir telefon kullanmak zorunda kalabilir.

Kripto para piyasasının kilitlendiği davada ilginç gelişme

Bloomberg tarafından görülen bir mektupta, ceza davasıyla ilgilenen savcılar cuma günü Bankman-Fried'in avukatlarının kefalet sözleşmesinin şartlarını değiştirmeyi kabul ettiklerini söylediler. Davaya bakan yargıcın değişiklikleri kabul etmesi koşuluyla, SBF internet bağlantısı olmayan "akıllı olmayan bir telefon" kullanmakla sınırlandırılaca. Bir avukat bulunmadığı sürece, mevcut veya eski FTX ve Alameda Research çalışanları ile iletişime geçmesi de yasaklanacak. Ayrıca SBF, Signal dahil olmak üzere şifreli mesajlaşma uygulamalarını kullanamayacak.

Önerilen kısıtlamalar, Bankman-Fried'in yılın başında FTX'in ABD'deki yan kuruluşunun baş hukuk müşaviri ile Signal üzerinden iletişime geçmeye çalıştığı iddiasının ardından geldi. Adalet Bakanlığı'na göre SBF mesajda "Yeniden bağlantı kurmayı ve yapıcı bir ilişkiye sahip olmamızın, mümkün olduğunda birbirimizi kaynak olarak kullanmamızın veya en azından birbirimizle olan şeyleri incelememizin bir yolu olup olmadığını görmeyi gerçekten çok isterim" dedi.

Kripto para piyasasının kilitlendiği davada ilginç gelişme

Bloomberg'e göre Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, gözden düşen girişimcinin olası tanıkları etkilemiş olabileceğini öğrendikten sonra Bankman-Fried'in kefaletini iptal etmek ve duruşması başlamadan önce onu hapse göndermekle tehdit etti. Geçen ay Kaplan, Bankman-Fried'in bir futbol maçı izlemek için sanal özel ağ (VPN) kullandığını söylemesinin ardından Bankman-Fried'in sanal özel ağ (VPN) kullanmasını da yasakladı. Reuters'e göre Kaplan, SBF'nin "bu elektronik cihazlar bahçesinde kaybolmasını" istemediğini söyledi.

Değiştirilmiş kefalet anlaşması uyarınca, SBF'nin internette gezinmek için bir dizüstü bilgisayar kullanmasına izin verilecek, ancak erişimi, onu iki web sitesi kategorisine sınırlayacak bir VPN aracılığıyla filtrelenecek. Diğer özellikler, SBF'nin yemek siparişi vermek, haberleri okumak ve akış içeriğini izlemek için kullanabileceği 23 web sitesinin bir listesini içeriyor. Önerilen kısıtlamaların onu League of Legends oynamasını sınırlayıp engellemeyeceği henüz bilinmiyor.