Kripto Para

Kripto para yatırımcıları yasta! Büyük düşüş

Kripto para piyasasında ani bir düşüş gözlemlendi. Bitcoin'de 10.000 dolarlık düşüş yaşandı.

Kripto para yatırımcıları yasta! Büyük düşüş

Bir süredir yükselen Bitcoin piyasası düşüş yaşamaya başadı. Yükselişin ani olduğu gibi düşüşün de aynı şekilde ani olduğu gözlemlendi. Milyonlarca yatırımcıyı ilgilendiren Bitcoin piyasasındaki düşüş yatırımcıları memnun etmeyecek.

Son dönemlerde Ethereum kripto para birimi de ciddi anlamda yükseliş göstermişti. Yatırımcıların hepsi kripto paraya gözlerini çevirmişti. Ancak kripto para birimlerinde ne olacağı belli olmuyor. Öyle ki kısa süre içinde Bitcoin'de 10.000$’lık bir düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Bitcoin piyasasında ani bir düşüş yaşandı

Kripto para yatırımcıları yasta! Büyük düşüş - Resim : 1

Analistlerin açıklamalarına bakılırsa uzun süredir böylesi bir düşüş oranı görülmüyordu. Yaşanan düşüş ile birlikte yatırımcılar kara kara düşünmeye başladı. Bitcoin marketinde kartlar yeniden dağıtıldı diyebiliriz. 

Bitcoin’deki düşüş ile birlikte başka kripto para birimlerinde de düşüş gözlemlendi. Altcoinlerde %50’lik düşüşler ortaya çıktı. Piyasada şu anda Solana’nın Bitcoin’e ve markete meydan okuduğu gözlemleniyor. Altcoinler arasında en sağlam isim ise SOL. Kripto para birimi 160 $’dan işlem görmeye devam ediyor. Günlük kapanış fiyatı 46800$ üzerinde olursa markette dengeler tekrar sağlanabilir.

Düşüşlerin devam etmesi durumunda kripto para piyasasında neler yaşanır gözlemleyeceğiz. Zira böylesi bir düşüş yaşanması da beklenmiyordu. Bu ani düşüşe neyin sebep olduğu ise henüz belli değil. Fiyat bu seviyelerin altına düşerse yatırımcılar için uyarı bayrakları çekme zamanı geldi demektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.