Kripto paralar dibi gördü! Batan batana!

Kripto para birimleri dibi görmeye başladı. Bitcoin ve Ethereum düşüşü ile başlayan süreçte tüm paralar değer kaybediyor. Batışlar yakında başlar.

Kripto paralar dibi gördü! Batan batana!

Şiştikçe şişen, bir kişinin lafı ile çıkıp düşen ve devletler tarafından denetlenemediği için ABD'li Janet Yellen'in açıklamasına göre; terörün finansmanında  bile kullanılan kripto para borsalında çöküş başladı. Aylardır 60 doların üzerinde işlem gören Bitcoin, bugün sabah saatlerinde 40 doların altına düşmüştü. Kısa süreli bir düşüş olacağı söylenen bu aşağı doğru ivme, maalesef ki pek kısa süreli sürmeyecek gibi görünüyor.

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi tüm kriptolar dibi görmeye başladı

Bitcoin şu sıralar 35 doların altında seyrediyor. Aynı düşüş Ethereum tarafında da sürüyor. Ethereum'un değeri de dibi görmeye başladı. Bugün içerisinde yüzde 40 düşüş yaşan Ethereum'u Elon Musk'ın pohpohladığı Dogecoin takip etti. Dogecoin de gün içerisinde yüzde 46 gibi ciddi bir değer kaybı yaşadı.

Uzun lafın kısası kripto pazarında neredeyse tüm para birimleri dibi görmeye başladı. Elinde kripto parası olanlar ise ne yapacağını bilmiyor. Bu düşüş devam ederse zararları bir hayli fazla olacak. Ancak bu seviyeden bozdururlarsa ve sonrasında yine artış yaşanırsa yine zarar edecekler.

Kripto paralar dibi gördü! Batan batana! - Resim : 1

Kripto borsalarındaki bu düşüşün neden kaynaklandığı ise henüz bilinmiyor. Bir kişinin dudaklarının arasından çıkan lafa bakan ve parametresi böyle belirlenen bir borsanın ani düşüp çıkması çok normal. 

Ekonomistlerden şimdilik bu konuda bir açıklama veya bir tahmin gelmedi. Eğer bu konuda bir bilgi ulaşırsa sizlere aktarmaya devam edeceğiz.