Kripto Para

Kripto paralar sayesinde dünyanın en zenginleri listesine girdi!

Yakın zamana kadar ismini bile duymadığımız Changpeng Zhao, şimdilerde dünyanın en zengin insanları listesine adını yazdırdı.

Kripto paralar sayesinde dünyanın en zenginleri listesine girdi!

Kripto paralar her ne kadar dünden bugüne ortaya çıkmış bir teknoloji olmasa da, özellikle son 2 senedir tüm dünyanın gündemini meşgul ettiği bir gerçek. Her yıl bu piyasanın hacminin milyarlarca dolar arttığı da bilinen bir durum. Ancak burada aslan payını kim alıyor diye sorarsanız yanıt oldukça basit: Binance.

Geçmişi sadece 5 sene öncesine dayanan ve 2017 yılında kurulan Binance, para piyasalarına bu kadar geç giriş yapmasına rağmen şimdilerde günlük 11 milyar dolarlık bir hacim çeviriyor. Her ne kadar, şu an için Binance hisseleri herhangi bir borsada listelenmemesi nedeniyle tam değeri bilinmese de, otoriteler bu şirketin en az 300 milyar dolarlık bir değere sahip olduğu konusunda ortak görüş bildiriyor.

Kripto paralar sayesinde dünyanın en zenginleri listesine girdi!

Diğer taraftan, Binance’nin kurucusu Changpeng Zhao yani nam-ı diğer CZ, bu durumdan en karlı çıkan kişi. Henüz 44 yaşında olan genç girişimci, daha şimdiden 96 milyar dolar gibi bir servete sahip. Üstelik bu tutar içerisinde, CZ’nin sahip olduğu kripto varlıkların değerleri de bulunmuyor.

Şu an ki haliyle yani 96 milyar doları bile baz alsak, dünyanın en zengin 11. insanı Asya’nın ise en zengini unvanını ele geçiren CZ, kripto varlıklarının değeriyle ilk 10’u rahatlıkla zorlayacaktır.

Bakalım Elon MuskJeff Bezos mu derken, sessiz ve derinden ilerleyen CZ, dünyanın en zenginleri listesinde kendisine hangi sıradan yer bulabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.