Kripto paralarda düşüş başladı!

Kripto paralarda yaşanan rekor yükselişlerden sonra şimdi bir düşüş söz konusu. İşte detaylar.

Kripto paralarda düşüş başladı!

Aniden yükselen ve rekor kıran Bitcoin ve Ethereum haberlerinin ardından şimdi yatırımcıları üzecek bir haber geldi. Altın güçlenmeye başladıkça kripto para birimlerinde düşüş görülmeye başladı. En önde gelen kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum rekor kırmalarının ardından düşüş eğilimine girdiler.

Bitcoin ve Ethereum rekorun ardından düşüş eğilimine girdi. Altında ise ciddi bir yükseliş söz konusu. Altın şu anda 1868 dolara kadar yükseldi. Artık piyasayı ABD verileri belirlemeye başladı desek yanlış olmaz. Bitcoin 67.000$ seviyelerinden 62.000$ seviyelerine kadar gevşedi.

Kripto paralarda düşüş başladı!

Kripto paralarda düşüş başladı! - Resim : 1

Dolarda yaşanan yükseliş ve kripto para camiasını ilgilendiren şirketlerdeki olumsuz gelişmeler sebebiyle kripto para camiasında bir gerileme başladı. Kripto para camiasında ciddi söz hakkına sahip Elon Musk da Tesla hisselerinin bir kısmını sattı. 1.1 milyon dolarlık bir satış gerçekleştiren Musk, hisselerden gelen parayla kripto para yatırımı yapmamış.

Bitcoin ve Ethereum geçtiğimiz günlerde rekor seviyeleri görmüştü. Genel olarak bakıldığında altın fiyatlarındaki güçlenme kripto paralara olan ilgiyi azalttı diyebiliriz. Altın fiyatları5 ayın zirvesine çıktı ve Ons Altın 1868 dolara kadar yükseldi. Bundan sonrasında ne olacağını kestirmek ise güç görünüyor. Kripto para camiası her ne kadar şu anda gerileme eğilimine girmiş olsa da belli başlık birimler 1 yılda ciddi yükseliş gösterdi.

Yani uzun vadede hala kar elde etme durumu söz konusu. Ancak ABD'de sürekli değişen durumlar yüzünden net bir gidiş belirlemek mümkün değil.