Kripto Para

Kriptonun hırçın çocuğu Dogecoin yine uçtu

Kripto para piyasasında son günlerde adından sıkça söz ettiren ve Elon Musk destekli Dogecoin yine yeni bir rekor kırdı. Konuşulanlar doğru mu çıkıyor?


Yine yeni güne kripto para piyasasından bir haberle uyandık. Dogecoin hakkında yapılan söylentilerin ne denli doğru olduğunu bir kez daha teyit ediyoruz. 08 Mayıs 2021 tarihi itibari ile  0.739 dolar'dan işlem görüyor. Bu hareketi ile akıllara yine acaba Elon Musk açıklama mı yaptı diye düşünmeden edemiyoruz.

Bugün itibari ile yine hırçın yükseliş devam ediyor

Dogecoin 8 Mayıs itibari ile Dolar bazında %10, TL bazında %25 oranında yükseliş kaydetti. Böylece Doge'nin güncel piyasa değeri 100 Milyar Dolara bir adım daha yaklaştı.

Gelen son dakika haberlerine göre Amerikalı Milyarder İşadamı Elon Musk TSE ile 18.30'da NBC de yayınlanacak olan SNL programına katılacak. Beklentiler o yönde ki yatırımcılar yine DOGECOİN ile ilgili olumlu bir haber geleceği yönünde beklentilerini satın almışlar gibi görünüyor. 

Elon Musk neden destekliyor ?

2013 yılında Dogecoin Kripto Paralar ile tabiri caiz ise dalga geçmek için oluşturuluyor. 2 genç yatırımcı insanların düşünmeden her kripto paraya yatırım yaptığını düşünerek bu yola çıkıyorlar. Bu sebeple logoyu bir internet memi'i olan Doge olarak belirliyorlar. İşte Elon tam da bu ironi sebebiyle Dogecoin'i desteklediğini defalarca tekrarlıyor.

Kripto Para piyasasının hırçın çocuğu beklentiler yönünde hareketine devam ediyor. 0.70 cent baremini yakalayan DOGE'nin yeni hedefi 0.80 cent ve oradan 1 Dolar fiyatını yakalaması işten bile değil gibi görünüyor. TSE ile 18.30 da görüşmek üzere.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.