Kripto Para

Lego, Epic Games ile iş birliği yapıyor! Neden?

Lego, metaverse pazarına girmek için Fortnite yaratıcısı Epic Games ile iş birliği yapıyor.

Lego, Epic Games ile iş birliği yapıyor! Neden?

Renkli plastik tuğlalarıyla tanınan Danimarkalı oyuncak devi Lego, metaverse'yi hedefleyerek eğlence teklifleri portföyünü genişletmeye hazırlanıyor. 

Lego, Epic Games ile iş birliği yapıyor! Neden? 

Financial Times'ın haberine göre şirket, oyun motoru şirketi ve popüler video oyunu Fortnite'ın yaratıcıları Epic Games ile birlikte, yeni dijital pazarlara girerek pazar payını ve büyüme çizgisini genişletmeye devam etmesine yardımcı olacak sanal bir dünya geliştirmek için iş birliği yapıyor.

Lego'nun stratejisi, ürünlerini dijital pazarlarda sunarak büyümeye devam etmek ve kullanıcıların markayı çevrimiçi bile tanımasını sağlamaktır. Lego CEO'su Niels Christiansen şunları söyledi:

“Mağazalarda tüketicileri Lego evrenine nasıl dahil edeceğimizi çok iyi biliyoruz. Lego marka evrenine dijital olarak da girme hissini yaratmak için çok çalışıyoruz.”

Özellikle, şirket kısmen Batı Avrupa ve Amerika'daki güçlü satışlar nedeniyle geçen yıl gelirlerini %17 artırarak önemli bir büyüme kaydetti. Tüketici satışları da 2022'de %12 arttı.

Lego, Epic Games ile iş birliği yapıyor! Neden? - Resim : 1

Metaverse'de büyük bahisler

Diğer şirketler metaverse girişimlerinden uzaklaşırken, Lego çocuklar için dijital alanlar oluşturmaya odaklanıyor.

Şirket, çocukları güvenli sanal alanlarda markaya yaklaştırmak için kendi metaverse platformunu oluşturmak amacıyla Nisan 2021'de Sony ile ortaklaşa Epic Games'e 2 milyar dolar yatırım yaptı.

Mayıs ayından bu yana Lego, şirket içi dijital deneyimler geliştirmek için işe alımları artırıyor ve fiziksel ve dijital bir yaklaşım benimsemek için yazılım mühendislerinin sayısını üçe katlamayı planlıyor.

Bununla birlikte, Lego perakendenin geleceği konusunda da iyimser ve 2022'de açılan 155 yeni satış noktasıyla fiziksel mağaza sayısını artırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.