Kripto Para

NFT cazibesini yitirdi! İngiltere bile vazgeçti!

Geçen yıl, Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak (o zamanki Maliye Bakanı), Kraliyet Darphanesi'nin kriptoya yönelik "ileriye dönük bir yaklaşım" olarak resmi bir NFT (non-fungible token) çıkaracağını duyurmuştu.

NFT cazibesini yitirdi! İngiltere bile vazgeçti!

BBC'nin bildirdiğine göre, şimdi, teknolojinin iyiden iyiye parlamasıyla, Hazine "lansmana devam etmeyeceğini" açıkladı.

Hükümet, hareketli bir sektörü beslemek için "dinamik bir düzenleyici ortam" yaratacağını söylediğinde, NFT'ler hala günün kripto trendiydi. Ayrıca ülke, kripto para birimine dayalı borsaların ve yatırım fonlarının yasal statüsünü göz önünde bulundurarak, istikrarlı paraları ülkenin ödeme altyapısına sokmak için mevzuat planlamıştı.

Bununla birlikte, Seçilmiş Komite başkanı Harriet Baldwin'in bir alıntıyla ifade ettiği gibi, Hazine şu anda bunun için eskisi kadar hevesli değil: "Seçmenlerimizin paralarını bu spekülatif tokenlara yatırmaları gerektiğine dair henüz çok fazla kanıt görmedik. Belki de bu yüzden Kraliyet Darphanesi, Hazine ile birlikte bu kararı almıştır."

NFT cazibesini yitirdi! İngiltere bile vazgeçti!

Bu vazgeçiş NFT pazarında tek bir yılda satışlarda %83’e varan bir düşüşün ardından geldi. Aynı zamanda, önemli kripto borsalarının, özellikle de anlatılmamış meblağlarda yatırımcı parasının buharlaştığını gören FTX'in başarısızlığıyla aynı zamana denk gelmiş oldu.

Dolandırıcılık, baloncuklar ve çevresel zarar potansiyelinin farkında olmasına rağmen, o zamanki Birleşik Krallık ekonomi sekreteri John Glen, NFT projesini potansiyel bir kripto endüstrisi patlamasının "zemin katına girmek" için bir fırsat olarak görmüştü. Ve son çöküşe rağmen, mevcut ekonomi sekreteri Andrew Griffiths, bakanlığın hükümet destekli bir NFT'yi hala "inceleme altında" tuttuğunu söyledi.

NFT
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.