Kripto Para

O ülkede, 66 milyon kişi kripto para birimine sahip!

Ayı piyasasına rağmen 66 milyon Amerikalı kripto para birimine sahip!

O ülkede, 66 milyon kişi kripto para birimine sahip!

Sektörün, endüstrinin düzenlenmesi hakkında artan konuşmalara tanık olduğu bir zamanda, Amerikalılar tarafından  kripto para birimlerinin mülkiyetine yeni bir anket devredildi.

O ülkede, 66 milyon kişi kripto para birimine sahip!

Kripto borsası Coinbase tarafından 27 Şubat'ta yayınlanan araştırmaya göre, Şubat 2023 itibarıyla en az 50 milyon vatandaşı temsil eden Amerikalıların yaklaşık %20'si farklı kripto para birimlerine sahip.

Çalışma, vatandaşlar arasındaki kripto sahipliğinin, Bitcoin ( BTC ) gibi varlıkların %60'ın üzerinde düştüğü 2022 ayı piyasasına rağmen tutarlı kaldığına işaret etti. İlginç bir şekilde, kripto sahiplerinin büyük çoğunluğu, %76 ile dijital varlıkların ve altta yatan teknolojinin geleceğin olduğuna inanıyor.

O ülkede, 66 milyon kişi kripto para birimine sahip! - Resim : 1

ABD kripto sahipliğine ve endüstri görüşlerine ilişkin içgörüler. Kaynak: Coinbase

Coinbase, "Aynı zamanda anket, Amerikalıların çoğunun kripto paranın geleceği konusunda iyimser olduğunu ve kripto paranın finansal sisteme bir bütün olarak fayda sağlayacak anlamlı bir değişiklik getirmek için çözümün bir parçası olma potansiyelini anladığını gösteriyor" dedi.

Sahiplerin dökümü, Demokratlar ve Bağımsızların %22 oranında eşit olduğunu ve kripto para birimi sahipliğinin yaklaşık %18'ini Cumhuriyetçilerin oluşturduğunu gösteriyor. 

Finansal sistemi elden geçirme ihtiyacı 

2.000'den fazla kişiden alınan geri bildirimleri örnekleyen araştırma, %80'inin mevcut küresel finansal sistemin adaletsiz olarak nitelendirilen bir revizyon gerektirdiğine işaret ettiğini gördü. Sonuç olarak, ankete katılanların %67'si finansal sistemin elden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Anket sonucunun ardından Coinbase, finansal sistemi adil hale getirmek için kripto para birimlerinin kullanımı konusunda ülke çapında eğitim başlatma planları olduğunu belirtti. Bu doğrultuda, ticaret platformu, finansal sistemleri ve kriptodan belirli kullanım durumlarını güncellemek için teknolojiyi kullanma konusunda kampanyalar başlatmayı planlıyor.

Daha fazla Amerikalı kripto para birimlerine girerken, ülkenin hala sektör düzenlemeleriyle boğuştuğunu belirtmekte fayda var. Özellikle, endüstri için bir sonraki yolu öneren farklı yasama kollarının önüne birkaç yasama yasası getirildi.

Konu, kripto düzenlemelerinin geliştirilmesi için araştırma yaptıran Beyaz Saray'ın da dikkatini çekti . Aynı zamanda, düzenleyici kurum Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ), özellikle menkul kıymet ihracında olmak üzere farklı oyunculara baskı uygulamaya devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.