Kripto Para

Shiba Inu Fiyat Analizi ve Takibi

Son dönemin popüler kripto para birimlerinden biri olan SHIB, artacak mı? İşte SHIB'e dair tüm detaylar.

Shiba Inu Fiyat Analizi ve Takibi

Shiba Inu (SHIB), Ethereum-blockchain üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokenidir. Shiba, Dogecoin ile çok karıştırılan bir para birimidir. Hem Shiba Inu hem de Dogecoin meme coin kategorisine giren kripto paralar arasındadır. Bununla beraber Shiba, kendisini Dogecoin'in geliştirilmiş bir versiyonu olarak takdim etmektedir. Shiba’nın, gerçek dünyada hiçbir karşılığı olmayan Dogecoin’in alternatifi olarak görülmesi hayli ilginçtir. Shiba’nın, Dogecoin'den biraz daha fazla amaca ve teknik yeteneğe sahip olduğu görülmektedir. Ayrıca yatırımcıların alternatif bir Dogecoin'i arıyor olmaları Shiba’ya alan kazandırmaktadır.

Bitcoin gibi, Shiba Inu da meçhul bir kişi tarafından geliştirilmiştir. Sosyal medyada oldukça popüler olan Shiba, büyüyen ve tutkulu bir destekçi topluluğuna sahiptir. Shiba Twitter hesabının takipçi sayısı Cardano, Kraken ve Solana gibi popüler kripto şirketlerinden daha fazladır. Shiba’nın fiyat artışlarının topluluk tarafından yönlendirildiğine dair tartışmalar devam etmektedir. Ayrıca 2021'de Elon Musk, Shiba desteği tweet attığında SHIB fiyatı önemli ölçüde artış göstermiştir.

 Shiba, Ağustos 2020'de piyasaya sürüldü. SHIB, bir kuruşun çok altında fiyatlandırıldı ve oldukça uzun bir süre bu fiyatta kaldı.

SHIB tokenlerinin toplam bir katrilyon arz ile piyasaya sürülmesi çok daha yaygın bir kullanım avantajı sağlamaktadır.

2021'in başından yılın son aylarına kadar, Shiba Inu'nun fiyatı %4,000'den fazla artarak 28 Ekim 2021'de 0,000877 dolarla rekor seviyeye ulaşmıştır.

Shiba Fiyatı

Shiba’nın fiyatı arz ve talep koşulları tarafından belirlenir. Yani, daha fazla insan Shiba satın alırsa fiyatı artacaktır. Ancak, satışlar yeni satın alma hacminden daha fazla olduğunda Shiba fiyatı düşecektir. Shiba kaç tl sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Shiba Inu, değerini herhangi bir belirleyici unsurdan ziyade yatırımcıların ve kullanıcıların madeni paraya olan ilgisinden almaktadır. Bu tür kripto paraların fiyatını herhangi bir doğruluk derecesi ile tahmin etmek oldukça zordur. Tüm kripto para piyasası analizleri için sayfaya göz atabilirsiniz.

SHIB Nasıl Satın Alınır?

Kripto borsaları, kripto para birimlerinin alınıp satılmasına izin veren pazar yerleridir. Shiba Inu, kripto borsalarında fiat para ile veya diğer kripto para birimleri ile satın alınabilmektedir. Kripto para haberleri takip etmek için tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.