Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer bakın nasıl kaçmış! (Video)

Kripto paraları çalkalayan Thodex olayında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdi de Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer'in yurtdışına nasıl kaçtığının videosu ortaya çıktı.

Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer bakın nasıl kaçmış! (Video)

Tüm dünyada olduğu gibi kripto para birimleri ülkemizde de bir anda ilgi görmeye başlamıştı. Ancak bu ilgi Thodex olayı ile sarsılmıştı. Binlerce kullanıcısının parası ile kayıplara karışan Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer bugün yeni bir gelişme ile gündeme geldi.

Faruk Fatih Özer'in yurtdışına kaçtığı bilgisi daha önce paylaşılmıştı. Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranan Faruk Fatih Özer'in yurtdışına nasıl kaçtığı videolu bir şekilde ortaya çıktı.

Faruk Fatih Özer elini kolunu sallayarak kaçtı!

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, 20 Nisan saat 17:15 civarında otomobili ile İstanbul Havalimanı'na geliyor. Özer daha sonra 3 numaralı kapı karşısında bulunan otopark girişinde aracını valeye teslim ediyor ve arka koltuktaki sırt çantası alıyor. Özer, saat 17:21'de terminale giriş yapıyor. Sonrasında saat 17:46'da M-18 numaralı bilet kontuarında check-in işlemini yapıyor.

Saatler 17:57'yi gösterdiğinde ise çıkış işlemlerini yaptırıyor ve 9:25'te ise C-4 uçuş kapısından işlem yaparak Arnavutluk'a gidecek olan uçağa biniyor. Kaçış eylemi aynen bu şekilde kolayca uygulanıyor. Çünkü o sıralar Thodex'in uçtuğu bilinmiyordu.

Thodex'in kurucusunun paralar ile kaçış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kripto para borsaları devletler tarafından denetlenmezse daha çok Thodex skandalı ile karşılaşırız. Bu para birimleri acilen devletler tarafından denetlenmeli, vergilendirilmeli ve belirlenecek yeni kurallara uygun bir şekilde işlemler yapılmalı.