Kripto Para

Twitter Coin hazır mı? 1.99 dolara 150 coin alındı!

İlk kez aralık ayında açık kaynak kodlarda görülen ve bahşiş ödemeleri için kullanılacağı ifade edilen Twitter Coin konusunda bazı kullanıcılardan önemli iddialar ortaya atıldı. Bir grup kullanıcı 1.99 dolara 150 adet Twitter Coin alabildiklerini belirttiler.

Twitter Coin hazır mı? 1.99 dolara 150 coin alındı!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan ve Elon Musk’ın geçen sene 44 milyar dolara satın aldığı Twitter, “Twitter Coin” konusunda önemli adımlar atmış görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda ilk kez açık kaynak kodlarda görülen Twitter Coin’in bazı kullanıcılar tarafından, dünden itibaren satın alınabildiği belirtiliyor. Kullanıcıların bir bölümünün paylaştığı ekran görüntülerinde de 150 adet coin’in toplamda 1.99 dolar olarak fiyatlandırıldığı görülüyor. Şu an için coin’leri alabilmenin tek yolu ise Stripe uygulaması olarak gözüküyor.

Twitter coin’lerinin bahşiş ödemeleri ya da beğenilen tweet’lerde kullanıcıya ödül olarak gönderilmesi gibi işlevlerde kullanılacağı iddia ediliyordu.

Son dönemde çok konuşulan ve Twitter’ın rakibi olarak görülen Nostr uygulamasında da “zap” adı verilen ve Bitcoin’in Lightning ağı üzerinden de gönderilebilen mikro-ödemeler mevcut… Nostr, Twitter’ın merkeziyetsiz versiyonu olarak görülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.