Kripto Para

Twitter'dan beklenen kripto para adımı geldi!

Twitter beklenen kripto para adımını nihayet attı. İşte detaylar.

Twitter'dan beklenen kripto para adımı geldi!

Sosyal medya devi Twitter, kripto para camiasına yakın bir platform diyebiliriz. Şirketin CEO'su da kripto para ile ilgili olumlu yorumlar yapmasıyla biliniyor. Şirket şimdi kripto endüstrisindeki varlığını güçlendirmek adına ‘Twitter Crypto‘ isimli yeni bir birim kurduğunu duyurdu.

Söz konusu yeni birim blokzincir teknolojisi, merkezsiz uygulamaları (Dapps) ve takas edilmeyen tokenleri (NFT) derinlemesine araştırmak ve gelecekte bu sektörde söz sahibi olabilmek amacıyla kuruldu. 

Twitter'dan beklenen kripto para adımı geldi!

Twitter CEO'su Jack Dorsey'in bu hedeflere yürüme konusunda payı büyük diyebiliriz. Dorsey daha önce de yaptığı kripto para söylemleriyle gündem olmuştu. Büyük bir Bitcoin savunucusu olan Dorsey, Bitcoin'in dünya barışı getirebileceğine inanıyor. Her şeyi değiştirme ve daha adil bir düzen sağlama inançları beslediği kripto paralar için Dorsey'in hayalleri büyük. Bu nedenle Twitter blokzincir ve Web 3.0 dünyasında var olmaya çalışıyor.

Twitter Crypto ekibinin başına gelen isim Tess Rinearson. Ekip, bununla kalmayıp aynı zamanda Twitter’da bir süredir aktif olan Bitcoin bahşişleri özelliğinden de sorumlu olacak. Amaç ise Twitter platformunu kripto meraklıları için daha ilgi çekici bir hale getirmek. Bitcoin bahşiş özelliği, kullanıcıların Twitter üzerinden içerik oluşturucularını Bitcoin ile ödüllendirme esasına dayanıyor. Siz Twitter'ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.