Kripto Para

UST patladı! Luna yatırımcıları ciddi kayıp yaşıyor!

Kripto para camiasında durumlar karışık. Global piyasalarda yaşananlardan etkilenen kripto para camiasında değer kayıpları yaşanıyor. İşte detaylar.

UST patladı! Luna yatırımcıları ciddi kayıp yaşıyor!

Kripto para camiasında bir süredir dalgalanmalar yaşanıyor. Öncü kripto para birimi Bitcoin 30.000 doların altına gerilemiş durumda. Normal şartlarda 1 dolar civarında sabit durması gereken TerraUSD (UST) ise ciddi değer kaybı görüyor. 0,3 dolara kadar gerileyen kripto para biriminin yatırımcıları ciddi kayıplar yaşıyor.

Terra ağının yaratıcısı Do Kwon konuyla ilgili olarak, UST'nin değerini yeniden 1 dolara çıkarmak için borsalara 750 milyon dolar değerinde Bitcoin verip UST aldıklarını duyurdu. Ancak bun çabalar da boşa çıktı. Zira UST tüm denenenlere rağmen 0.92 dolara kadar çıkabilmiş durumdaydı.

UST patladı! Luna yatırımcıları ciddi kayıp yaşıyor!

luna

Terra ağının kripto parası LUNA ise mevcutta son 24 saatte %84 kayıp gördü. Kripto para piyasası satış dalgasıyla boğuşuyor ancak en büyük sabit coinlerden birisinde yaşanan çalkantılar da baskı oluşturmaya devam ediyor. Piyasa değeri bakımından en büyük sabit coinlerden birisi olan Bitcoin de 30.000 doların altını test ediyor. TerraUSD (UST) de yoğun satış baskısına dayanamayarak 0,3 dolara kadar da geriledi. Şu anda yatırımcılar ellerindeki Avax'ları satmaya yöneldi. Bu da kripto para piyasasında çalkalanmalara devam ediyor. Domino etkisine sahip hamleler bir tarafı düzeltmeye çalışırken diğer tarafta kayıplara neden oluyor.

terra

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.