Güncel

280 milyar dolar buhar oldu! Bitcoin'deki düşüş devam edecek mi?

2022 kripto piyasasına yaramadı, kripto paraların amiral gemisi sayılan Bitcoin'in piyasa değeri tam 280 milyar dolar azaldı!

280 milyar dolar buhar oldu! Bitcoin'deki düşüş devam edecek mi?

Tüm kripto para piyasasının mevcut düşüş modeli devam ederken, ana varlık olan Bitcoin ( BTC ), fiyat ve piyasa değeri açısından yılın başından beri istikrarlı kayıplar kaydetmeye devam ediyor!

280 milyar dolar buhar oldu! Bitcoin'deki düşüş devam edecek mi?

CoinMarketCap verilerine göre, 2022'nin başından bu yana, amiral gemisi dijital varlığın piyasa değeri 1 Ocak'ta olduğu 883,89 milyar dolardan 10 Mayıs'a kadar 604,89 milyar dolara kadar geriledi.

Başka bir deyişle, yılın başlangıcından bu yana Bitcoin'in piyasa değeri 279 milyar dolar eriyerek %31,57 oranında azaldı.

Bitcoin YTD piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Düşen Bitcoin fiyatı

Bu arada, DeFi varlığının düşen piyasa değeri, aynı zamanda dramatik düşüşler yaşayan ve 1 Ocak'ta 46.726 dolardan 10 Mayıs'ta 31.487 dolara düştü.

Bitcoin YTD fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bu, Bitcoin'in baskı zamanındaki fiyatının, yılın başında olduğundan 15.239 $ veya %32.61 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Artan benimseme sürecinin ortasındaki kayıplar

Yıl başından bugüne (YTD) kayıpları göz önüne alındığında, Bitcoin'in dünya çapında ve endüstriler arasında genel olarak artan kripto kabulünden ve ayrıca Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (CAR) yasal ihale olarak en son benimsenmesinden yararlanamadığı görülüyor.

Düşüş devam ederken, kullanıcıların Bitcoin alıp satın alabilecekleri ATM'lerin sayısının arttığını da belirtelim. 2022'de dünya çapında 3.000'den fazla makine kuruldu ve 10 Mayıs'ta toplam sayıları 37.338'e yükseldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.