Kripto Para

Visa ve Mastercard kripto konusunda geri vites yaptı!

Visa ve Mastercard, endüstri iflasları nedeniyle kripto baskısını askıya aldı.

Visa ve Mastercard kripto konusunda geri vites yaptı!

Ödeme devleri Visa ve Mastercard, kripto para sektörüne yönelik işlerini açma konusunda çok sayıda ilerleme kaydetmelerine rağmen , istikrarına ilişkin korkular nedeniyle sektöre daha fazla girme girişimlerini askıya almaya karar verdiler.

Visa ve Mastercard kripto konusunda geri vites yaptı!

Reuters tarafından 28 Şubat'ta yayınlanan rapora göre, kripto işletmelerinin çok sayıda yüksek profilli çöküşü ve artan düzenleyici inceleme, her iki şirketin de sektöre olan inancını sarstı.

Hem Mastercard hem de Visa, kripto para benimseme konusunda halihazırda belirli adımlar atmış olmanın yanı sıra, kripto para birimleriyle ilgili bir dizi finansal hizmet ve ürünü piyasaya sürmeyi planlıyorlardı ve bu hizmetler, piyasa ve düzenleyici koşullar iyileşene kadar ertelendi.

Kriptoya odaklanma devam ediyor

Reuters ile konuşan Visa sözcüsü şunları söyledi:

“Kripto sektöründeki son zamanlardaki yüksek profilli başarısızlıklar, kriptonun ana akım ödemelerin ve finansal hizmetlerin bir parçası haline gelmesinden önce daha kat etmemiz gereken çok yol olduğunun önemli bir hatırlatıcısı.”

Ancak son kararın şirketin stratejisini değiştirmediğini ve kripto teknolojisine ve benimsenmesine odaklandığını söylediler.

Aynı zamanda Mastercard sözcüsü şunları söyledi:

"Çabalarımız, temeldeki blockchain teknolojisine ve bunun mevcut sorunlu noktaları ele almaya ve daha verimli sistemler oluşturmaya yardımcı olmak için nasıl uygulanabileceğine odaklanmaya devam ediyor."

Ancak Visa o zamandan beri kriptoya olan bağlılığını yineledi ve belirsiz piyasa koşulları nedeniyle kripto para birimi baskısını duraklatmayı planladığına dair raporları yalanladı.

Visa ve Mastercard'ın kripto çabaları

Bir hatırlatma olarak, iki ödeme devi, Finbold'un bildirdiği gibi, her ikisini de çevreleyen önceki düzenleyici endişelere rağmen, son yıllarda Binance ve artık çökmüş olan FTX dahil olmak üzere kripto borsalarıyla ortaklıklar kurdu.

Nisan 2022'de Mastercard, ağındaki bankaların ve tüccarların sistemlerine kripto çözümlerini entegre etmelerini sağlamak için Bakkt ile bir ortaklık duyurduktan birkaç ay sonra metaverse ve misli olmayan tokenler ( NFT'ler ) için 15 ticari marka başvurusunda bulundu.

Daha yakın bir tarihte Visa, Ekim 2022'de kripto cüzdanları ve meta veri deposu için ticari marka başvuruları yaptıktan sonra Birleşik Krallık ve Asya-Pasifik (APAC) bölgesinde Bitcoin ( BTC ) ve Wirex adlı kripto ön ödemeli kart projesini başlattığını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.