Kripto Para

WhatsApp'tan kripto para hamlesi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp benzersiz bir uygulamaya daha imza attı. Artık uygulama üzerinden kripto para ödemeleri yapılabilecek. İşte detaylar.

WhatsApp'tan kripto para hamlesi!

Kripto paralar gittikçe yaygın hale geliyor. Hayatımızın her alanına entegre olmaya başlayan kripto paralar için popüler mesajlaşma uygulamasından da hamle geldi. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kripto para ile ödeme yapılmasına olanak tanıyacak. ABD'de kripto para birimi kullanılarak bir sohbet içinden para gönderip alınmasını sağlayan yeni bir pilot uygulamaya başladı.

WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde yaşanan gizlilik sözleşmesi yüzünden oldukça fazla kullanıcı kaybetmişti. O zamandan beri itibarını düzeltmeye çalışan platform yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Meta çatısı altındaki dev platform, yenilikçi bir adımla tekrar gündeme geldi. WhatsApp şimdi kripto para ile ödemeye izin verecek.

WhatsApp'tan kripto para hamlesi!

WhatsApp'ın kripto para adımı ilk aşamada ABD'deki "sınırlı sayıda" kullanıcıya sunuluyor. Şirket şu anda ülkede sınırlı sayıda kullanıcının kripto para göndermelerine olanak tanıyan bir pilot sistemi başlatmış durumda. Özellik, Meta'nın daha önce pilot olarak başlattığı dijital cüzdanı Novi tarafından destekleniyor. Ödemeler ise ABD dolarına sabitlenmiş olan Pax Dollars (USDP) ile yapılıyor.

Novi'nin web sitesine göre, bu özellik WhatsApp'ta bir ek dosya göndermek kadar basit bir sistemle çalışıyor. Özelliğe Android'deki ataş simgesi veya iOS'taki "+" simgesi aracılığıyla erişilebilecek. Buradan Ödeme seçeneği seçilerek kripto para ile ödeme yapılabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.