18 dolarlık Redmi Airdots alternatifi realme Buds Q tanıtıldı!

realme iddialı fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken yeni kulaklığını tanıttı. İşte 18 dolarlık realme Buds Q özellikleri ve diğer detaylar.

18 dolarlık Redmi Airdots alternatifi realme Buds Q tanıtıldı!

Hali hazırda agresif fiyat politikasıyla Xiaomi’nin en büyük rakibi konumuna gelen realme ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Çinli üretici bugün düzenlediği özel etkinlikte 18 dolarlık fiyatıyla hayli iddialı olan Buds Q kablosuz kulaklık modelini tanıttı. Peki realme Buds Q kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor?

18 dolarlık Redmi Airdots alternatifi realme Buds Q tanıtıldı!

Hali hazırda pazardaki en uygun fiyatlı kablosuz kulaklık modelinin Xiaomi Redmi Airdots olduğu söylenebilir. Lakin realme Buds Q fiyatıyla Redmi Airdots’a sağlam rakip olacağa benziyor.

Bluetooth 5.0 ile gelen kulaklık 20 saate kadar pil ömrü sunuyor. IPX4 sertifikasına sahip olan kulaklık su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Yani yağmur altında Buds Q’yu kullanmanızın hiçbir sakıncası yok.

18 dolarlık Redmi Airdots alternatifi realme Buds Q tanıtıldı! - Resim : 1

3.6 gramlık ağırlığa sahip olan kulaklık kutusu ile birlikte taşındığında ise 35.3 gram geliyor. 10mm’lik sürücülere sahip olan kulaklık 30W hızlı şarj teknolojisini de destekliyor. Şarj kutusunda Qi desteği ise mevcut değil.

İlk etapta Çin’e özel olarak satışa çıkacak olan kulaklık 129 yuan yani 18 dolara satılacak. Muhtemelen bu kulaklık ülkemizde de 150 TL gibi bir fiyattan satışa çıkacaktır. Eğer realme bu kulaklığını Türkiye’de satışa sunarsa, Redmi Airdots’a sağlam bir alternatif gelebilir. Redmi Airdots Türkiye fiyatı da hali hazırda 150 TL seviyelerinde.