Mobil

2 tane dev ekranlı iPhone geliyor!

İşte Apple'ın 2014 yılı bombaları!

2 tane dev ekranlı iPhone geliyor!

Dünyanın en değerli şirketi Apple geçtiğimiz 2013 yılının son aylarına doğru iPhone 5C ve iPhone 5S adında 2 adet yeni nesil iPhone'ununu tanıtmıştı. Milyonları bulan satış rakamlarından sonra kullanıcıların büyük çoğunluğu telefonların tanıtıldığı günden itibaren memnuniyetsizliklerini dile getirmiş, inovasyon adına çok büyük hayal kırıklığına uğradıklarını belirtmişlerdi.

2013 yılını bu şekilde geride bırakan Apple'dan beklenen ise gerçekleşenin tam aksine geniş ekranlı bir telefon oluyor. Dünyadaki Apple fanlarının hemen hemen hepsi ekran standartlarının küçük kaldığını, bian önce bu duruma çare bulunması gerektiğini konusunda hem fikir olmuş durumda.

1390822614_iphone-6-latest-apple-inc-rumors.jpg

Geçtiğimiz saatlerde konuyla alakalı yeni bir gelişme ortaya çıktı. Dünyanın en değerli şirketine yakınlığıyla tanınan The Wall Street Journal’a göre iPhone'un 2007'den bu yane görülecek en büyük değişikliği bu yıl alacağı belirtiliyor. Evrim niteliğindeki muhteşem dönüşümüyle birlikte Apple, iddialara göre şu sıralar dev ekranlı 2 yeni iPhone üzerinde çalışıyor. 

1390822418_iphone-plus-blanc-studio-02.jpg

Apple'a göre dev ekranlı olarak tabir edilse de bu telefonlardan biri 4.5 inçten; diğer ise 5 inçten büyük olacak. Yani bu da demek oluyor ki, Apple kasa ve tasarımını baştan ayağa tekrardan yenileyecek. Tam göbeğe ise yepyeni bir IPS ekran yerleştirecek.

Aynı kaynağın iPhone 5C'nin geleceğini önceden açıklaması, iddiaların çok güçlü olduğunu bizlere yeteri şekilde kanıtlıyor. Dev ekranlı 2 telefonun geniş ekranlı olanının iPhone 5S gibi metal bir gövde ile geleceği bilinirken, ondan daha küçük olacak modelin 5C gibi polikarbon bir yapıyla gelmeyeceği, Apple'ın bir daha bu tarz bir strateji izlemeyeceğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.