Mobil

2020'de akıllı telefonlara gelecek yeni emoji'ler!

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte iletişimin önemli bir parçası haline gelen emoji'lerin yeni versiyonları geliyor.

2020'de akıllı telefonlara gelecek yeni emoji'ler!

Akıllı cihazlar ile her gün milyarlarca mesaj gönderiliyor, bu mesajlarda  emoji'ler oldukça fazla kullanılıyor. İletişimin önemli bir parçası haline gelen emoji'ler bu anlamda çeşitleniyor.

2020'de akıllı telefonlara gelecek yeni emoji'ler!

Gelişen teknoloji iletişim alışkanlıklarımızı da değiştiriyor. Emoji dünyasına her güncellemeyle bir yenisi eklenirken teknoloji dünyasında yaşayan bizler de bir çok şeyi emojiler ile anlatarak, adeta kelimeleri kullanmaz hale gelir olduk.

1990'ların sonunda oluşturulan emoji, özellikle son yıllarda artan akıllı telefon kullanımı ile birlikte küresel bir fenomene dönüştü. Haliyle her yıl onlarca yeni emoji hayatımıza giriyor. 

Metin ve emoji için endüstri standardını belirleyen Unicode Konsorsiyumu, 2020'de kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni emojileri onayladığını açıkladı. Unicode Konsorsiyumu'nun verdiği onayla birlikte 2020'de akıllı telefonlara bıyıklı gelin, transeksüel bayrağı, Noel Baba ile birlikte Bayan Claus'un da dahil 117 yeni emoji geliyor. Aşağıdaki videoda bu yeni emojileri görebilirsiniz.

Bu yeni 117 emoji’nin 2020 yılının ikinci yarısında iOS, Android, WhatsApp ve  Twitter gibi tüm platformlara entegre edilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Uğur Y.
Hepsi güzel olmuş. Makale için teşekkürler ♥
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.