2022’nin en güçlü bataryaya sahip telefonu belli oldu!

Ünlü YouTube kanalı TechDroider tarafından yapılan batarya testi, 2022’nin en güçlü bataryaya sahip akıllı telefon modelinin kim olduğunu da göstermiş oldu.

2022’nin en güçlü bataryaya sahip telefonu belli oldu!

Akıllı telefonların tanıtımında en çok yer verilen niteliklerden biridir batarya. Bu konuda sayılar havada uçarken, aslında hemen her haberde tek başına batarya boyutunun kullanım süresi açısından belirleyici olmadığı da belirtilir. Her ne kadar bataryanın büyüklüğü asli unsur olsa da, uzun bir kullanım süresi için başta işletim sistemi ve işlemci olmak üzere diğer bileşenler de son derece önemlidir. İşte ünlü YouTube Kanalı TechDroider tarafından yapılan bir test, bu söylediklerimizi harfi harfine kanıtlamaya yetiyor.

Piyasadaki en güçlü akıllı telefonları teste sokan YouTube Kanalı, bu telefonlar ile aynı oyunu oynayarak hangisinin en uzun süre dayandığını görmek istemiş. Bu kapsamda ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça ilginç.

2022’nin en güçlü bataryaya sahip telefonu belli oldu!

İsterseniz ilk olarak lideri söyleyelim: tabi ki iPhone 13 Pro Max. Yapılan testlere göre, iPhone 13 Pro Max tek şarjla tamı tamına 10 saat 35 dakika oyun oynama imkanı sunuyor. Arkasından gelen Xiaomi 12 Pro’nun 9 saat 38 dakikada kaldığı düşünüldüğünde yaklaşık 1 saatlik performans farkı için arada uçurum var desek yanlış olmaz.

Listenin üçüncü sırasında 9 saat 19 dakikayla OnePlus 10 Pro gelirken, ilginç bir şekilde dördüncü ve beşinci sıraları 9 saat 18 dakika ve 9 saati 4 dakika ile Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 alıyor. Samsung’un en güçlü akıllı telefonlarından biri olan Galaxy S22 Ultra ise 8 saat 56 dakika ile listenin 6. Sırasından öteye geçemiyor.