Mobil

400 milyon aktif kullanıcıya ulaştı!

WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulaması konumunda.


Çapraz mesajlaşma uygulamaları şu an için akıllı telefon kullanıcıları arasında bir hayli önem arz ediyor. Kullanıcılar bu servisler sayesinde ücretsiz mesaj gönderebiliyor ya da dosya transferi gerçekleştirebiliyor. Üstelik bazı uygulamalar sesli ve görüntülü arama özelliklerine de sahip. Çapraz mesajlaşma uygulamaları bu işlemler için kullanıcılardan herhangi bir talep ücret etmiyor. Gerekli olan sadece mobil ağ ya da Wi-Fi bağlantısı.

1387524613_whatsapp.jpg

Mobil platformunda birçok mesajlaşma uygulaması bulunuyor olsa da, bunlar arasında en popüler kuşkusuz WhatsApp'dır. Oldukça basit bir kullanım deneyimi sunan mesajlaşma uygulaması son yayımlanan rakamlara göre günlük 400 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Bu rakam sadece üye olan kullanıcı sayısını değil, mesajlaşma uygulamasını aktif olarak kullanan kişi sayısını göstermektedir.

Halihazırda en popüler ve en büyük mobil mesaj platformu olmayı başaran WhatsApp geçtiğimiz ekim ayında 350 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Kısa süre içerisinde kullanıcı sayısını bir hayli artıran WhatsApp'ın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde 500 milyon rakamına ulaşması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.