Mobil

LG G2'ye Android 4.4 KitKat güncellemesi geliyor!

LG G2 için Android 4.4 KitKat güncelleme tarihine dair ilk detaylar nihayet geldi!


LG'nin 2013 yılında zirve yaptığı mobil ayağı günden güne büyümeye devam ediyor. G2 ile yakalanan inanılmaz başarı, geçtiğimiz saatlerde LG yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla taçlanmış oldu. Bildiğiniz üzere LG önceki yıllarda çıkarmış olduğu akıllı telefonlarla birlikte güncelleme desteğini geciktiriyor, hatta bazı telefonlar için hiç sunmuyordu.

Satış sonrası memnuniyetin neredeyse olmadığına dair aldığımız şikayetler dönemi nihayet bitti. LG artık mobil dünya devleri arasındaki maratonda iyi bir ivme kazandı. G2 lansmanında yönelttiğimiz güncelleme sorularına cevap veren Türkiye yetkilileri ve LG CEO'ları bu telefonda o tarz bir sıkıntı yaşamayacağız, güncellemeleri de elimizden geldiğince hızlı bir şekilde sunacağız demişti.

 1387361803_lg-g2-kullanicilarina-iyi-haber-android-4-4-b-5378664o.jpg

Üzerinden çok uzun günler geçmesine rağmen telefon hala fabrikadan çıktığı şekilde yani 4.2.2 Jelly Bean ile çalışıyordu. Bildiğiniz üzere Samsung ve HTC gibi dev firmalar telefonlarını Android 4.3'e çoktan yükseltmiş, 4.4'ün hazırlıklarını sürdürüyordu. LG yetkililerinden beklenen atak için ilk açıklama nihayet geldi.

LG G2 direk Android 4.4 KitKat'a yükselecek!

Şirketin mobil ayağının Google ile işbirliği içerisinde yürümesi, üretilen Nexus cihazlar ve diğer çözüm ortaklıkları LG'nin bu süreçten sonra güncellemeler konusunda sıkıntı yaşamayacağını gösteriyor aslında bize. Google'ın Android işletim sistemi için güncellemelerin hızlı bir şekilde verilmesi, şirketin beyinlerdeki krokisini değiştireceğe benziyor ki, böyle olması da gerekir. 

LG G2 gibi güçlü bir telefonu almaktan kaçınan binlerce insanın tek korkusu güncelleme olmuştu, yetkililerin bu müjdesi binlerce kullanıcının içini ferahlatmış durumda.

1387361843_androidpit-lg-kitkat.jpg

Güncelleme ay sonunda başlayacak!

LG G2 için Android 4.4 KitKat, Amerika ve G. Kore merkezli olmak üzere ay sonu gelmeden başlamış olacak. Beklenen olursa 2014'ün ilk ayı içerisinde kullanıcılar LG G2'siyle yeni bir yola yeni bir Android sürümüyle devam edecek. Tercihini G2'den yana kullanan mobil severler sevinmeye devam ederken, güncelleme konusunda çekingen davranıp tercihini başka telefonlardan yanan kullanan kullanıcılar ise bu haberimize biraz üzülecek gibi.

*Güncellemenin ülkemize gelmesi tahminlerimiz doğrultusunda 2014 yılı Ocak ayında gerçekleşecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.