Mobil

4K Ultra HD video çekimler bu yıl Android cihazlara gelebilir

Ultra HD çözünürlüğün ilk aşamada tabletlerde yer alması bekleniyor.

4K Ultra HD video çekimler bu yıl Android cihazlara gelebilir

Ultra HD (4096 × 2304p) olarak adlandırılan ve HD çözünürlükten 4 kat daha yüksek çözünürlük sunan teknoloji henüz TV’ler de bile yaygınlaşmamışken; Androidandme kaynakları, söz konusu kalitede video çekimlerin bu yıl içerisinde bazı Android cihazlarda yer alabileceğini altınız çiziyor. Qualcomm cephesinde üretim gösteren yeni nesil işlemci Qualcomm 800’ün belirtilen teknik özellikleri arasında yer alan 4K çözünürlük desteklemesi ve bu gelişmenin MWC 2013 etkinliği kapsamında görücüye çıkması bu iddiaları güçlendirebilir. Hatırlanacağı üzere bir süre önce LG cephesinde üretim göstereceği iddia edilen yeni Nexus’un (Nexus 5) sızdırılan görselinde 4K video kaydı sunduğu da bildirilmişti.
1363586524_panasonic-20-inch-4k-tablet-8.jpg

Teknoloji dünyasında 4K çözünürlük şu aşamada ne kadar gerekli tartışılır ancak yakın zamanda Ultra HD çözünürlüğe sahip telefonların yaygınlaşması içten bile değil. Konu hakkında gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
ss
LG getirecek ama harbinden ne bu ya megamanyak hd te gidiyoruz
Cevapla
ÇAV ÇAV
OLUM DELİRMEYİN LAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNN TEKNOLOJİ BU HIZLA GİDERSE TELEFON ALAMAYACAĞIM HERGÜN FİKRİ DEĞİŞİR Mİ Bİ ADAMIN
Cevapla
Gözcü88
Maşallah teknoloji aldı başını gidiyor!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.