765G işlemcili Nubia Red Magic 5G Lite piyasaya sürüldü!

Nubia'nın yeni telefonu Red Magic 5G Lite, İspanya'da Vodafone bayileri aracılığı ile piyasaya sürüldü!

765G işlemcili Nubia Red Magic 5G Lite piyasaya sürüldü!

Nubia Red Magic 5G Lite, ispanya'da piyasaya sürüldü! Model yalnızca Vodafone'dan satın alınabiliniyor. Satın almak isteyenler için 36 aylık bir ödeme planı sunuluyor.

765G işlemcili Nubia Red Magic 5G Lite piyasaya sürüldü!

Nisan ayında, Snapdragon 765G yonga setli bir akıllı oyun telefonu olan ''Nubia Play''in gelişini görmüştük. Hali ile bu haber en çok oyunseverleri mutlu etmişti.

Çin merkezli telefon üreticisi ZTE'nin bünyesinde barındırdığı ve Redmi Magic 5G'nin alt modeli olan Nubia Red Magic 5G Lite modeli, şimdi İspanya'da satışa sunulmuş durumda. Model sadece Vodafone'dan satın alınabiliyor. Cihazın başka hangi ülkelerde satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Cihaz, 144Hz yenileme ve 240Hz dokunmatik hızıyla oldukça yüksek bi ekran performansı sunmayı hedefliyor. Red Magic 5G Lite'ta Nubia'nın yine daha önceki modellerinde olduğu gibi parmak izi sensörünün, ekranın iç bölümüne konumlandırılmış durumda olduğunu görüyoruz.

765G işlemcili Nubia Red Magic 5G Lite piyasaya sürüldü! - Resim : 1

Cihazda 5.100 mAh kapasitede bir batarya yer alıyor. Bu bataryanın ise 18 W hızlı şarjla desteklenmiş durumda olduğunu ayrıca belirtelim. Cihaz gücünü Snapdragon 765G işlemciden alıyor. Bu işlemciye ise, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Kutusundan Android 10 tabanlı Nubia UI 8.0 işletim sistemiyle çıkan Red Magic 5G Lite'ın kameralarından bahsedecek olursak; cihazın arka bölümünde 48 MP ana kamera, 8 MP ultra genişlik sensörü, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensöründen oluşan dörtlü kamera kurulumunu yer aldığını görüyoruz. Cihazın ön tarafında ise 8 MP çözünürlüğünde bir selfie kamerasının bulunduğunu belirtebiliriz.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi İspanya'da ve Vodafone aracılığı ile satışa sunulan Nubia Red Magic 5G Lite için,  612 euro değerinde 36 aylık bir ödeme planı sunuluyor. Bu da aylık 17 euroluk bir ödeme tutarına denk geliyor.