Mobil

Alma mazlumun ahını... Apple bunu çoktan hak etmişti

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın aleyhinde açılan ve olumsuz sonuçlanan patent ihlali davasına yapılan itiraz da karara bağlandı. İşte detaylar.

Alma mazlumun ahını... Apple bunu çoktan hak etmişti

Apple için teknoloji dünyasının en önemli ismi demek yanlış olmaz. Akıllı telefondan akıllı saate, tabletten kulaklığa kadar pek çok sektörün liderlik koltuğunu elinde bulunduran Amerikalı teknoloji devi, her zaman için doğru yolu seçmiyor olabilir. Aslında şirket kendisi için doğru olanı yapıyor ancak bu durum her yaptığının hukuki olduğu anlamına gelmiyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde kaybettiği patent anlaşmasına konu olan hamlesinde olduğu gibi.

Apple tarafından üretilen Apple Watch’ların birçok önemli özelliği bulunmasına rağmen, kalp ritmini takip etme özelliğinin en güçlü tansiyon aletleriyle bile yarışır olması oldukça takdir edilen bir durumdu.

Alma mazlumun ahını... Apple bunu çoktan hak etmişti

Ancak bu teknolojiye ilişkin patent hakkını elinde bulundurduğunu iddia eden AliveCor isimli şirket, Amerikalı teknoloji devini dava etmiş ve bu davayı kazanmıştı.

Bu karara itiraz eden Apple, sürecin bir üst mahkemede çözüleceğini düşünüyordu ancak işler hiç de istediği gibi gitmedi ve üst mahkeme de kararı onadı. Bu gelişmelerin ardından sessizliğe bürünen Apple’ın önündeki son şans ise Başkan Biden. Bu tarzı konulara ilişkin veto etme yetkisi bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden eğer söz konusu yetkisini kullanmazsa, Apple bundan önce ve bundan sonra sattığı her Apple Watch için AliveCor’a 2 dolarlık ücret ödemesi yapacak.

Yorumlar
Şaka
2 dolar ne dalga mı geçiyorlar
Cevapla
Ömer
Bir kaç yüz milyon ile çarp o 2 doları .
Koray
Hastayım bu özenti apple.fanlarinada piyasada apple yarışacak ürün yokmuş bok yok ios kendi eko sistemine köle etmiş sizi sömürüyor koyun gibi koyun olmuş akıl veriyor birde
Cevapla
Tuan Ata Güngör
Kaç yıldır bu kadar haklı bir insan arıyordum bi bilsen cidden dehşet paralara satıyorlar yurt dışı ülkelerde gene apple çardak ve temassız ödeme şeyleri olduğu gibi bi nebze parasını hak ediyo ama turkiyede hem böyle özellikleri yok hemde saçma sapan rakamlara satıyorlar ve hala popüler kültürün köpekleri aliyo
Emre
Lan Samsung Appleden daha iyi önce apple oyunları hileli indirmemize yardımcı olsun
Cevapla
bardem
ohhhh Olsun beter olsun APPLE 5 para etmez urunlerini turkiyeyede satiyor milyonlara resmen kandiriliyoruz Almayin kardesim al ma yııınnn....
Cevapla
Fjj
Boş yapma paran olsa sanki almıcan
sorma gitsin
sen neden kullanıyorsun acaba ?
Kemal katırcı
Lan mal boş yapma
Kaan
Piyasada apple ile yarişacak ürün yol hic kullanmadan konuşma apple gibi güçlü telefonları çıkartan yok
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.