Mobil

Almak istediğiniz ancak almamanız gereken 5 telefon!

Hemen şimdi telefon mu almak istiyorsunuz? Haberi okumadan almayın!


Son zamanlarda telefonunuzun size yetmediğinin farkına vardınız, yeni bir telefon almak istiyorsunuz ve şimdi almak istiyorsunuz. Beklemek her zaman zordur fakat bu 5 telefonu almadan önce beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Herkesin son yılda en çok konuştuğu telefon ve tabletler ilk dikkatinizi çekenler olacaktır. iPhone 4S, Google Nexus 7 ve diğer liste başı telefonlar düşündüren seçenekler arasında yer alıyor. Bir kaç bin lira vererek eski telefonunuzdan kurtulmak istiyorsunuz.

Ancak size şiddetle tavsiye ediyoruz ki bu telefonları almayın, çünkü muhtemelen bir pişmanlıkla sonuçlanacak. Açıkça söylemeliyim ki bu telefonların artık zamanı geçti.

Bu fikrime katılmıyorsanız neden almamanız gerektiğine değinelim. Ancak buna geçmeden önce bu listeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın muhtemelen onlar da yeni telefon almayı düşünüyor olabilir.

1. Apple iPhone 4S

İpucu: iPhone 5 geliyor!

Evet yeni iPhone 12 Eylül'de bekleniyor. Açıkçası iPhone 4S almadan önce bir aydan daha kısa bir süre beklemenizi tavsiye ediyoruz. Belki iPhone 5'in Türkiye'ye gelişi zaman alacaktır fakat en azından iPhone 4S alarak neler kaybedeceğinizi görmekte fayda var. Örneğin şimdilik alınan bilgiler doğrultusunda iPhone 4S alarak pişman olacağınız özelliklerden biri 4-inch Retina display ekran, LTE bağlantısı, iOS 6 ve daha bir çok beklenen özellik olacak.

2. Google Nexus 7

İpucu: iPad mini oyunun gidişatını değiştirebilir.

tablet dünyasının yıldızlarından biridir. Harika bir tasarım, uygun bir fiyat ve evet mükemmel bir performansı olabilir. Fakat iPhone 5 ile aynı zamanda çıkması beklenen 7.85-inch iPad mini de düşünülmeye değer bir seçenek olacaktır. Şunu belirtmekte fayda var, tablet dünyasının tahtında Apple oturuyor.

Her ne kadar tablet üreticilerinden çok iyi rakipler gelse de henüz kazanan değişmedi. iPad mini'yi beklemeniz için en iyi nedenlerden biri bu olacaktır. Fakat eğer iPad mini'yi beğenmezseniz Google Nexus 7 her zaman sizin için raflarda olacak. Neden bir kaç hafta beklemeyesiniz ki?


3. Samsung Galaxy Note

İpucu: Galaxy Note II için sadece bir hafta bekleyin!

tablet telefon karışımı bir cihaz ve büyük ekranıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Telefonlara oranla tam olarak büyük bir cihaz. Fakat Galaxy Note piyasada yaklaşık bir yıldır var. Samsung'un Galaxy Note II'deki yeni gelişmelerini kaçırmak istemezsiniz. Ayrıca 'ten sonra çıkacak bir telefon olarak Galaxy Note 2'den beklentiler yüksek. 29 Ağustos'u bekleyin!

4. Nokia Lumia 900

İpucu:2 Hafta içinde Yeni Lumia geliyor!

Eğer Windows Phone denemek istiyorsanız kesinlikle artık Lumia 900'ü unutun. Windows Phone telefonlar genellikle yavaş gelişme gösteren telefonlar olarak geliyor. Bu nedenle 'ün diğer Android telefonlardaki dezavantajı yanı sıra bir de yeni Lumia'nın avantajlarından mahrum kalmak istemezsiniz.

Nokia'nın amiral gemisi Lumia 900 bir kaç ay sonra eski modeller arasına girecek. Fakat yeni Windows Phone 8 ile gelecek telefonlar Windows Phone ile çalışan telefonların gidişatını değiştirebilir. Ayrıca tek çekirdekli işlemcisiyle piyasadaki bir çok telefonun gölgesinde kalıyor. Windows Phone 8 için çıkış tarihi: 5 Eylül.

5. Motorola Droid RAZR MAXX

İpucu: Sadece 2 hafta sonra Motorola RAZR yeni modelini duyuracak!


Droid RAZR MAXX muhtemelen batarya özellikleriyle tercih edeceğiniz bir telefondur. Fakat için Motorola'nın yeni planları var. Telefonun dezavantajı olan HD ekranını tamamlayarak ve bazı özellikler ekleyerek Droid Razr Maxx HD yayınlanacak. Motorola'nın yeni amiral gemisi için de çıkış tarihi 5 Eylül. Tahmin edeceğiniz gibi size tavsiyemiz, sabır.

Çok değil 3 hafta sonra telefonlar ve tabletler konusunda önümüzü daha iyi görebileceğiz. Uzun süre kullanımlık bir telefon istiyorsanız 3 hafta beklemek için uzun bir süre değil. Yeni teknolojili telefon reklamlarını izlerken duyacağınız pişmanlık da sabrınıza yardımcı olacaktır.

Yorumlar
tyldrm
gerçekten çok doğru :-) iphone 4s şimdi alınmaz 5 çıkıyor...
Cevapla
Misafir
Kesinlikle doğru bnde galaxy note 2yi bekliyom eğer düsugu alınacaksa bile yinede beklenmelidi çünkü yenilerden sonra eskilerin fiyatları düşer
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.