Mobil

Android 11 özellikleri belli oluyor!

Android 11 geliştirci önizleme sürümü yayınlandı. Google'ın Colombus adı verilen bir yazılım özelliğini test ettiği keşfedildi.

Android 11 özellikleri belli oluyor!

Android 11 geliştirici önizleme sürümü yayınlayarak kullanıcılarını mutlu etti. Şimdilik sadece Pixel 3 XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlarında deneyimlenebilen geliştirilmiş Colombus sistemi ortaya çıktı.

Android 11 özellikleri belli oluyor!

Android 11 geliştirci önizleme sürümü yayınlandı ve Google'ın üzerinde çalıştığı yepyeni özellik gün yüzüne çıktı. Bilindiği üzere Google, Android 10 sürümünü geçtiğimiz yılın Eylül ayında yayınlamıştı. Google bu defa beklenenden daha hızlı bir şekilde Android 11 geliştirici önizleme sürümü yayınlayarak kullanıcılarını mutlu etti.

Android 11 geliştirci önizleme sürümü ile Google'ın Colombus adı verilen bir yazılım özelliğini test ettiği keşfedildi. Bu yeni fonksiyon ile telefonun arka kısmına dokunduğunuzda cihazınızdaki akselometre devreye giriyor ve yaptığınız çift dokunuşu algılıyor. Aşağıdaki videolardan Colombus sistemi çift dokunuş ile cihazın içerisindeki akselometre ve jiroskopları kullanarak “ekran fotoğrafı alma, son uygulamaları görüntüleme” gibi birtakım işlevleri gerçekleştirebildiğini görebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, çift dokunuş özelliğini aşağıdaki seçenekler için kullanmanız da mümkün;

  • Müziği oynatma ve durdurma.
  • Gelen aramayı sessize alma.
  • Alarmı susturma.
  • Google Asistan’ı başlatma.
  • Kamera açma.
  • Kronometreyi kapatma.
  • Bunlarla beraber kullanıcıların tercihine bırakılan diğer özellikler.

Oluşturulan bu yazılım her koşulda çalışabiliyor, telefonunuzun ekranı kapalı olsa dahi... Böylelikle cihazınızın gereksiz şarj tüketimi de engellenmiş oluyor. Colombus sistemi şimdilik sadece Pixel 3 XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlarında deneyimlenebiliyor.

Yorumlar
Kullanici
Android 10 hala almaya insanlar alamiyor mesele samsung galaxy s20 ye android 11 ozellikleri sizdirilib parasi duserse harika olur
Cevapla
Aydın
You make the Android 10 news and then the Android 11 news.
Cevapla
Hegemonia
Android 11? Kendi çalar kendi oynar Google... Daha Android 10 unu yayginlastiramadan 11 neyin sevdası.. Du bakayım karanlık mod yoksa bu sefer kesin geliyormuymus.. Daha zengin bildirim paneli hareketli ikonlar mi.varmis... Becereme sonra ios a salla dur. ( Bu arada ben de android kullanıcısıyim. Biraz daha oyalanirsa Google Apple ios 14 çıkaracak hemde iPhone 6s alacak 2014 yılı çıkışlı yapma baba ya yapma.. release date reveal date annoucment date launch date rollout date.. kafa karistir dur tarihlerle sonra android 11.. oldu
Cevapla
💠Gakko💠
Google birezim de stabilizeye önem verse eyi olacak keza İos stabil olması ile Androidi ezi geçi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.