Mobil

Güncellenen Siri, koronavirüs taraması yapabilecek!

Apple’ın sesli asistanı Siri, aldığı yeni güncelleme sonrasında kullanıcılarına koronavirüs taraması yapabilecek!

Güncellenen Siri, koronavirüs taraması yapabilecek!

iPhone akıllı telefonlarda kullanıcılara sunulan sesli asistan Siri’nin maharetlerini duymayan kalmadı. Her türlü şeyi sorup cevap alabileceğiniz, hava durumu, spor, dünyadan haberler hakkında anında bilgi verebilen ve hatta sıkıldığınızda sizinle sohbet bile edebilen Siri gerçekten de harika bir kişisel asistan. Ancak bu zor günlerde Siri çok daha fazla işe yarayabilir. Bunun farkında olan ABD merkezli akıllı telefon üreticisi Apple, Siri için bir güncelleme yayınladı. Sunulan bu güncelleme ile beraber iPhone sahipleri, akıllı sesli asistanları sayesinde küçük bir koronavirüs taramasına tabi tutulabilecek. Böylelikle Siri kullanıcısına, koronavirüs pandemisi karşısında doktora başvurması gerekip gerekmediğini hızlı ve etkili bir şekilde söyleyebilecek.

  Güncellenen Siri, koronavirüs taraması yapabilecek!

Bunun için yapılması gereken tek şey ise “Hey Siri! Koronavirüsüm var mı?” şeklinde bir soru sorarak kişisel asistanınızın uyanmasını sağlamak olacak. Daha sonrasında ise Siri bir dizi soruyu sorarak testin sonucunu kısa sürede açıklayacak.

Siri’ye kendinizi izlemesini söylerseniz, kuru öksürük, ateş veya nefes darlığınızın olup olmadığını sizlere soracaktır. Burada üç şık önünüze geliyor ve bunlar “Evet”, “Hayır” ve “Emin değilim” şeklinde. Hayır cevabını verirseniz hastalık için pozitif biriyle temasta olup olmadığınıza yönelik bir soru daha karşınıza geliyor. Siri, gene aynı şıklar ile beraber vereceğiniz cevap ışığında enfekte olma riskinizi size söylüyor ve belirtiler karşısında bazı uyarılarda bulunuyor.

Siri, bahsi geçen güncellemeyi şimdilik sadece ABD’de aldı ve Apple’ın bu güncellemeyi genişletip genişletmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Ravshan
Bu uygulamanın ne özelliği var ya bir sefer bile kullanmadım. Uygulamadan biraz bahs edermisiniz bana
Cevapla
💠Gakko💠
Aynı uygulamanın Android platformuna da gelmesi gereki
Cevapla
Adroid Uygulamasındada Olması Gerekir
Android uygulamasındada olması gerek
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.