Mobil

Android 12'nin bir özelliği daha belli oldu!

Google'ın yeni Android sürümü hakkında detaylar belli olmaya başladı. Android 12 güncellemesi ile sisteme eklenecek yenilikler çok hoşunuza gidecek.

Android 12'nin bir özelliği daha belli oldu!

Google, Mart ayında yeni Android sürümü olan Android 12 ile karşımıza çıkacak. İlk olarak Pixel modellerinde testlerine başlanacak olan yeni sürümün bir süredir sızdırıldığı söyleniyordu. Bugün o sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Android 12 ile gelecek olan yenilikler görünüşe göre kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak.

Android 12 ile telefonu tek elle kontrol edin

Android Snow Cone kod adı ile test edilen yeni sürümde tek el modunun bulunduğu söyleniyor. Bildiğiniz gibi Android telefonların ekranları artık 6.5 inç ve üzerinde olmaya başladı. Durum böyle olunca telefonları tek elle kullanmak zorlaşıyor. Google bu noktada devreye girecek ve telefonu tek el ile kullanmak için özel bir mod ekleyecek.

Google'ın yeni modu diğer Android telefon üreticilerinin çözümüne benzeyecek. Yani telefonun arayüzü sağa veya sola doğru küçük bir pencere şeklinde küçülecek. Bu sayede tüm arayüze tek elle hükmedebileceksiniz.

Android 12

Güncelleme ile gelecek olan bir diğer özellik ise ekran görüntüsünde olacak. Mevcut sürümde uzun bir sayfanın ekran görüntüsünü almak istediğinizde tek tek sayfayı kaydırmak zorunda kalıyordunuz. Ancak Android 12 ile birlikte gelecek olan uzun ekran görüntüsü özelliği ile tek seferde tüm sayfanın ekran görüntüsünü alabileceksiniz.

Eylül veya Ekim aylarında nihai sürümü yine Pixel modelleri için çıkacak olan Android 12, daha sonra diğer telefonlara da gelecek. Muhtemelen 2022'nin başında amiral gemisi modelleri bu güncelleme ile tanışacak.

Yorumlar
Muhammed Furkan Hakyemez
Bu iki özellikte miui'da var.
Cevapla
Emir
Bu özellik Samsung'ta Zaten yıllardır var.
Cevapla
samsung
bu mod samsungda 50 senedir var :)😜
Cevapla
No Comment
Bu özellikler Samsung'da 2 senedir var zaten.
Cevapla
sadece adı 12 aslında makyajlanmış 11
göz boyamadan ibaret
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.